Kuidas ma saan taotleda ESTA-luba?

ESTA reisiluba saate taotleda, esitades veebipõhise taotluse. Taotlusvormi täitmine võtab umbes 20 minutit. Seejärel menetleb ESTA-luba DHS (Department of Homeland Security), kes vastab otsuse 72 tunni jooksul. ESTA reisiloa taotlemiseks vajate oma passi, reisiplaani ja tööandja kontaktandmeid, kui olete töövõtja.

ESTA taotluses on mitu taotlust käsitlevat osa. Taotlejatel soovitatakse tutvuda erinevate osadega, et nad mõistaksid, mida küsitakse ja miks see on oluline USA piirivalve jaoks.

ESTA taotlemine

How do I check the validity of my current ESTA Application?

Enne Ameerika Ühendriikidesse reisile minekut saate kontrollida oma praeguse ESTA taotluse staatust, saada teada oma kehtivusaja lõppemise kuupäeva ja ESTA loa numbri, täites lihtsa vormi, milles esitate oma perekonna- ja eesnime ning passi andmed.

Kui teie taotlus on praegu veel kehtiv, antakse teile ESTA staatus, kehtivusaja lõppkuupäev ja loa number.

ESTA staatuse kehtivuse kontrollimisel võidakse kuvada üks viiest erinevast teatest. Kõiki viit ja nende tähendust käsitletakse allpool.

Kontrollida ESTA taotluse staatust

ESTA taotlust ei leitud

Kui te kontrollite oma ESTA staatust ja saate teate “Taotlust ei leitud”, tähendab see tavaliselt seda, et kusagil teie ESTA taotluse algses vormis on esitatud valed biomeetrilised andmed. See võib hõlmata selliseid vigu nagu vale nimi, passi number, passi riik või kehtivusaeg.

See viga võib ilmneda ka siis, kui olete ESTA staatuse kontrollimiseks esitatud vormil esitanud vale teabe.

Lõpuks võib viga “Taotlust ei leitud” tekkida ka siis, kui süsteem ei ole teie ESTA taotlust üldse saanud. Põhjuseks võib olla (näiteks) internetiühenduse katkemine või see, et teie makse ei läinud läbi.

ESTA taotlus aegunud

Kui proovite kontrollida oma ESTA staatust ja saate selle teate, tähendab see, et teie ESTA taotlus on aegunud. Uue ESTA loa saamiseks enne USA-sse reisile minekut peate uuesti veebipõhiselt taotlema. Selles etapis on väga oluline mõista, et aegunud ESTA taotlust ei ole võimalik uuendada. Samuti ei saa ESTA reisiluba ühest passist teise üle kanda. Te peate esitama uue taotluse oma praeguste andmete alusel.

ESTA taotlus menetluses

Kui te saate selle teate, tähendab see lihtsalt seda, et olete hiljuti esitanud taotluse, mida CBP praegu veel vaatab läbi. See ei tähenda, et teie ESTA reisiluba on tagasi lükatud, te peate lihtsalt ootama. Taotluste menetlemine võtab tavaliselt kuni 72 tundi ja mõnikord viiakse läbi täiendav julgeolekukontroll. Kui te plaanite reisi Ameerika Ühendriikidesse, arvestage sellega ja esitage ESTA taotlus võimalikult varakult.

ESTA luba heaks kiidetud

See sõnum on hea uudis, sest see tähendab, et teie ESTA taotlus on heaks kiidetud ja teil on nüüd luba reisida Ameerika Ühendriikidesse. Palun märkige üles ESTA taotluse number ja kehtivusaeg. Ja enne USA-sse reisile minekut veenduge 100 protsenti, et teil on kehtiv ESTA-luba. Soovitatav on kontrollida oma ESTA staatust uuesti viimasel päeval enne USAsse lahkumist.

Isegi kui teil on kehtiv ESTA-luba, ei tähenda see, et CBP (tolli- ja piirikontrolli) agent ei saa seda tühistada, kui te Ameerika Ühendriikidesse saabute, kui ta seda vajalikuks peab. Siis ei lubata teil riiki siseneda.

ESTA taotlus ei ole lubatud

Kui te saate selle teate, tähendab see, et teie ESTA taotlus on läbi vaadatud ja tagasi lükatud. Seetõttu ei ole teil luba siseneda USAsse ESTA viisavabadusprogrammi alusel. Te võite siiski teatud tingimustel taotleda B-2 turistiviisat ja saada loa USAsse reisimiseks. Vastuseid võimalikele küsimustele ja USA viisa taotlemiseks võite saada sellel USA valitsuse veebisaidil.

Märkus: Kui sisestasite ESTA taotlusvormi valed andmed või tegite mõne muu vea, peaksite saatma e-kirja ESTA tehnilise toe meeskonnale.

Märkus: Kõigil, kes on taotlenud ESTA-luba, soovitatakse enne Ameerika Ühendriikidesse minekut kontrollida oma taotluse staatust, et tagada, et neil lubatakse reisile minna, ilma et nad peaksid maksma lisatasu või esitama uue taotluse. Te peaksite eelkõige veenduma, et teil on ESTA loa number. Samuti kontrollige veel kord, et luba kehtiks teie Ameerika Ühendriikidesse lahkumise päeval.

Mis on ESTA?

Kui te kavatsete reisida Ameerika Ühendriikidesse kas turistina või ärireisil, peate taotlema ESTA (Electronic System for Travel Authorisation). VWP(viisavabadusprogramm) riikide kodanikud peavad USAsse või USA kaudu reisimiseks saama elektroonilise reisiloa. ESTA viisasüsteemi haldab USA valitsuse sisejulgeolekuministeerium ja elektroonilise reisiloa taotlusi saab esitada ainult elektrooniliselt internetis.

Sobib kuni 90-päevaseks viibimiseks transiidi, turismi või ärilistel eesmärkidel.

Turismi eesmärgid on järgmised: Puhkus (puhkus), külaskäik sõprade või sugulaste juurde, ravi, osalemine ühiskondlikel üritustel, mida korraldavad vennaskonna-, sotsiaal- või teenindusorganisatsioonid, amatööride osalemine muusika-, spordi- või sarnastel üritustel või võistlustel, kui osalemise eest ei maksta, osalemine lühikesel vaba aja veetmise eesmärgil toimuval õppetööl, mis ei ole mõeldud kraadi saamiseks (näiteks kahepäevane kokanduskursus puhkuse ajal).

Äritegevuse eesmärgid hõlmavad: Konsulteerimine äripartneritega, osalemine teaduslikul, hariduslikul, erialasel või ärikonverentsil või konverentsil, lühiajalisel koolitusel osalemine (teile ei tohi maksta mis tahes allikas Ameerika Ühendriikides, välja arvatud viibimisega seotud kulud) või lepingu läbirääkimised.

ESTA viisavabadus kehtib ainult isikutele, kelle pass on pärit ühest järgmistest riikidest:

Andorra Austraalia Austria
Belgia Brunei Tšiili
Horvaatia Tšehhi Vabariik Taani
Eesti Soome Prantsusmaa
Saksamaa Kreeka Ungari
Island Iirimaa Iisrael
Itaalia Jaapan Lõuna-Korea
Läti Liechtenstein Leedu
Luksemburg Malta Monaco
Madalmaad Uus-Meremaa Norra
Poola Portugal San Marino
Singapur Slovakkia Sloveenia
Hispaania Rootsi Šveits
Taiwan Ühendkuningriik