ESTA KKK

ESTA versus viisa

Kas ESTA on sama mis viisa?

Ei, ESTA ei ole viisa. ESTA erineb viisast mitmete aspektide poolest. Näiteks elektrooniline reisilubade süsteem (ESTA) võimaldab isikutel reisida Ameerika Ühendriikidesse, ilma et nad peaksid tingimata taotlema traditsioonilist mitterahalise külalisviisat. Kehtiva viisaga reisivad isikud ei pea siiski ESTA-t taotlema, kuna viisa täidab oma eesmärki, milleks see on välja antud. See tähendab, et ESTA-luba ei ole juriidiliselt piisav viisana Ameerika Ühendriikidesse sisenemiseks. Reisijad vajavad viisat, kui Ameerika Ühendriikide seadused seda nõuavad.

Millal peaksin Ameerika Ühendriikidesse reisimiseks viisa saama?

Ameerika Ühendriikidesse reisimiseks on vaja viisat;

  • Kui te reisite muul eesmärgil kui äri- ja lühiajalised külastused.
  • Kui teie reisi kestus ületab 90 päeva.
  • Kui te kavatsete reisida Ameerika Ühendriikidesse mitteallakirjutanud lennuettevõtja kaudu. See viitab lennuettevõtjale, kes kasutab lennujaama, mille suhtes ta ei ole allakirjutanu.
  • Kui te teate, et teie juhtumi suhtes kohaldatakse immigratsiooni- ja kodakondsuse seaduse paragrahvi 212 punktis a sätestatud vastuvõetamatuse põhjuseid. Sellisel juhul peate taotlema USAsse reisimiseks mitteimmigrantide viisat.

Millistel tingimustel peaksin ESTA asemel taotlema viisat?

  • Kui teie sisenemine USAsse toimub lennuettevõtja kaudu, kes ei ole VWP-le allakirjutanud.
  • Kui te kavatsete oma viibimist pikendada üle 90 päeva, siis
  • Te peaksite enne USAsse reisimist taotlema mitterändeviisat, kui usute, et teie suhtes kehtib mõni Immigratsiooni ja kodakondsuse seaduse § 212(a) kohane vastuvõetamatuse alus.
  • Kui teie USA-visiidi eesmärk ei ole äriline või lühiajaline turism.

Kes peab ESTA-luba taotlema?

ESTA-t kasutatakse selleks, et määrata kindlaks USAsse reisivate isikute õigus viisavabadusprogrammi (VWP) raames reisida. See tähendab, et isikud, kes reisivad Ameerika Ühendriikidesse meritsi või õhuteed pidi ja kellel ei ole viisat, peavad saama ESTA taotluse kaudu loa USAsse sisenemiseks. See hõlmab ka piletita imikuid ja lapsi. Igal reisijal on õigus esitada eraldi ESTA taotlus ja tasuda selle eest eraldi tasu. Samuti on kolmandatel isikutel lubatud täita ESTA taotlus VWP-reisija nimel.


Viisavabadusprogramm

Mis on viisavabadusprogramm (VWP)?

VWP, mis on sisejulgeolekuministeeriumi hallatav algatus, on programm, mis võimaldab teatavatest riikidest pärit isikutel reisida Ameerika Ühendriikidesse ilma viisata. VWP alusel võivad reisijad siseneda USAsse lõbutsemiseks, äritegevuseks või mis tahes muu kui tööalase tegevuse eesmärgil maksimaalselt 90 päevaks.

Millised on viisanõudest loobumise programmi registreerimise puudused?

Kuigi VWP pakub osalejatele mitmesuguseid eeliseid, on oluline kaaluda programmi tingimusi, et kaaluda oma võimalusi. Mõned neist tingimustest on järgmised;

  • Kui teil on lubatud USA-sse reisida VWP kaudu, ei pruugi teil olla võimalik oma mitteresidentuuri staatust pikendada või muuta.
  • Vastuvõetavuse tingimuste rikkumine keelab teil õiguse esitada kaebus või vaadata läbi teie ESTA taotlusest tulenev väljasaatmisotsus. See tingimus on erandiks ainult siis, kui teie taotlus on varjupaigataotlus.
  • USAsse sissesõidu keeldumise korral ei ole teil õigust esitada kaebust teie riiki lubatavuse kohta tehtud otsuse peale.

Millised on viisavabadusprogrammis osalevad riigid?

Viisavabadusprogrammi kaudu saavad ESTA reisiluba taotleda ainult 41 osaleva riigi kodanikud. Osalevad riigid on järgmised;

Andorra, Austraalia, Austria, Belgia, Brunei, Eesti, Eesti, Hispaania, Island, Iirimaa, Iisrael, Hispaania, Itaalia, Jaapan, Horvaatia, Kreeka, Horvaatia, Läti, Liechtenstein, Leedu, Luksemburg, Monaco, Madalmaad, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Malta Vabariik, San Marino, Singapur, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Lõuna-Korea, Šveits, Soome, Taani, Tšehhi Vabariik, Uus-Meremaa, Suurbritannia, Taiwani, Ungari, Tšiili.

Kas ma pean taotlema ESTA reisiluba, kui ma reisin Ameerika Ühendriikidesse VWP raames?

Viisavabadusprogrammi turvalisuse suurendamiseks anti sisejulgeolekuministeeriumile (Department of Homeland Security, DHS) volitus rakendada ESTA. See järgnes immigratsiooni- ja kodakondsuse seaduse (INA) paragrahvi 217 muutmisele 2007. aasta 9/11 seaduse rakendussoovitustega. Põhimõtteliselt on ESTA täiustatud turvameede, mis võimaldab sisejulgeolekuministeeriumil kontrollida VWP raames USAsse reisivate isikute kõlblikkust. ESTA abil saab sisejulgeolekuministeerium kõrvaldada kõik võimalikud ohud, mida programm kujutab endast õiguskaitsele või reisiturvalisusele.


ESTA reisiloa kasutamine

Kui kaua ESTA kehtib?

ESTA kehtib kaks aastat alates loa andmise kuupäevast või teie passi kehtivusaja lõpuni, olenevalt sellest, kumb saabub varem, siis muutub teie ESTA kehtetuks. Kui olete oma ESTA taotluse täitnud, kuvatakse teie ESTA loa kuupäev ekraanil Luba heaks kiidetud. Kui see tühistatakse, lõpeb teie ESTA kehtivus.

Oluline on saada oma ESTA reisiloa väljatrükk pärast seda, kui olete edukalt loa saanud. Kuigi see ei ole Ameerika Ühendriikidesse saabumisel nõutav, on see registreerimiseks hädavajalik. USA immigratsiooniametnikel on oma elektrooniline koopia, et kontrollida teie riiki sisenemise luba.

Pange tähele, et teie ESTA on kaheaastase kehtivusaja jooksul kasutatav mitme reisi jooksul. See tähendab, et selle aja jooksul ei ole vaja ESTA reisiluba uuesti taotleda. Kui teie ESTA kehtivusaeg lõpeb USAs viibimise ajal, on teil endiselt võimalus reisida tagasi oma riiki, sest selle kehtivusaeg ei mõjuta teie lahkumist. Oluline on siiski teada, et kuigi ESTA kehtib 2 aastat, ei anna see reisijatele võimalust nii kaua USAs viibida. Teie viibimine USAs vastavalt VWP nõuetele kestab maksimaalselt 90 päeva. Kui teil on kavatsus viibida kauem kui 90 päeva, siis võiksite kaaluda viisa saamist konsulaadist või USA saatkonnast.

Pange samuti tähele, et teie passiandmete, näiteks kodakondsusriigi, soo või nime muutmine toob kaasa teie praeguse ESTA loa kehtetuks muutumise. See tähendab, et peate taotlema uut ESTA-luba, mis on tasuline. Kuigi sisejulgeolekuministeerium ei vaja teie ESTA reisiloa koopiat, on oluline, et te säilitaksite taotluse koopia dokumentide säilitamise eesmärgil.

Kas ESTA-luba tagab Ameerika Ühendriikidesse sisenemise?

Teie ESTA taotluse heakskiitmine ei garanteeri teie sisenemist Ameerika Ühendriikidesse. Taotlus kinnitab üksnes teie õigust reisida USAsse VWP-programmi kaudu. Ameerika Ühendriikidesse saabudes kontrollivad tolli- ja piirivalveametnikud VWP raames reisijaid. Kontroll hõlmab teie dokumentide läbivaatamist, et teha kindlaks, kas teid lubatakse Ameerika Ühendriikidesse VWP alusel teatavate reisiseaduste alusel. Rahvusvaheliste lendude kaudu reisivad isikud peavad samuti läbima tavapärase tolli- ja immigratsiooniprotseduuri.

Kas ESTA taotlus on vajalik, kui ma sõidan Ameerika Ühendriikidest teise riiki?

Kui te reisite kolmandasse riiki, mis ei ole Ameerika Ühendriigid, loetakse teid transiitreisijaks. Sellisel juhul peate taotlema ESTA-luba, kui teie päritoluriik on viisavabadusprogrammis osalevate riikide nimekirjas. ESTA taotlusvormi täitmisel peab isik, kes reisib Ameerika Ühendriikide kaudu teise riiki, deklareerima, et ta on transiitreisil. Sellele deklaratsioonile on lisatud ka märge teie sihtriigi kohta.

Kas ma pean täitma vormi I-94W, kui mul on juba ESTA-luba?

Enne reisiloa elektroonilise süsteemi rakendamist sõltus tolli- ja piirivalveamet (CBP) mittekodanike Ameerika Ühendriikidesse sisenemise ja sealt väljumise jälgimiseks vormist I-94W. ESTA kehtestamine võimaldas sisejulgeolekuministeeriumil siiski kaotada tarbetu paberimajandus, näiteks I-94W kasutamine VWP raames USAsse sisenevate reisijate riiki lubamise kinnitamiseks. Täna ei saa isikud, kes on juba saanud ESTA-loa, oma passile I-94W väljumiskupongi.

Kas ESTA reisimiseks on vaja passi?

Jah, viisavabadusprogrammi raames reisides on vaja esitada passinõuded. Mõned neist nõuetest on järgmised;

  • Enne 26. oktoobrit 2005 välja antud VWP-passidel peavad olema biograafilistel lehekülgedel masinloetavad tsoonid.
  • 26. oktoobril 2005 või hiljem välja antud VWP-passid peavad olema varustatud digitaalse fotoga.
  • Alates 26. oktoobrist 2006 välja antud VWP-passid peavad olema elektroonilised. See tähendab, et neil peab olema digitaalne kiip, mis sisaldab biomeetrilisi andmeid iga passi omaniku kohta.
  • Alates 1. juulist 2009 peavad VWP-riikide ajutised ja erakorralised passid olema samuti elektroonilised.

Iga kodanik, kes reisib Ameerika Ühendriikidesse järgmistest VWP-riikidest, on kohustatud esitama elektroonilise passi, mis sisaldab kiipi;

  • Kreeka
  • Ungari
  • Lõuna-Korea
  • Eesti
  • Slovakkia
  • Läti
  • Malta Vabariik
  • Tšehhi Vabariik
  • Leedu

Ülejäänud viisavabadusprogrammi riikide kodanikud on kohustatud esitama masinloetava passi.

Kas ma pean taotlema ESTA-luba, kui tahan Mehhikost või Kanadast Ameerika Ühendriikidesse sõita?

VWP-riikide kodanikud ei vaja ESTA-t, kui nad reisivad Mehhikost või Kanadast Ameerika Ühendriikidesse maismaad mööda. Siin on olulised punktid, mida tuleb arvesse võtta, kui reisite USAsse maismaad mööda;

  • Kui sisenete USAsse esimest korda maismaapiiri kaudu, läbite pärast I-94W-vormi täitmist manuaalse sisenemisprotsessi. See kehtib eelkõige juhul, kui teil ei ole kehtivat ESTA-luba.
  • Teisest küljest läbite USA maismaapiiril manuaalse sisenemisprotsessi, ilma et peaksite tingimata täitma I-94W-vormi. See kehtib juhul, kui sisenete USAsse maismaapiiri kaudu esimest korda kehtiva ESTAga.
  • Kui te sisenete uuesti USAsse maismaapiiri kaudu, siis lihtsustatakse teie sisenemisprotsessi ilma uue I-94W-vormi täitmiseta. See kehtib juhul, kui teil on juba kehtiv tempel passis või kehtiv I-94W.
  • Victoria, Briti Columbia ja Vancouveri ning Washingtoni osariigi vahel sõitvaid parvlaevu peetakse maismaapiiril asuvateks sadamateks. Seetõttu ei ole nende laevade kaudu Ameerika Ühendriikidesse sisenevatel VWP-riikide kodanikel vaja esitada ESTA taotlust.

ESTA taotlusvorm

Millal on ideaalne aeg ESTA taotluse esitamiseks?

Kuigi igaüks võib ESTA taotluse esitada igal ajal enne USAsse reisimist, soovitab tolli- ja piirivalveamet reisijatel esitada ESTA taotlus juba reisi broneerimisel. Seda tuleks teha eelkõige 72 tundi enne reisi algust.

Mida teha, kui viisavabadusprogrammi taotlejat ei saa vastu võtta?

On olemas eeskirjad selle kohta, kuidas tuleks kohelda isikuid, kes on VWP alusel Ameerika Ühendriikidesse vastuvõetamatuks tunnistatud. Näiteks, kui teid peetakse vastuvõetamatuks, lükatakse teie ESTA taotlus tagasi. Seejärel saadetakse teid kas tagasi oma koduriiki, selle lennuettevõtja pardale, mille kaudu te Ameerika Ühendriikidesse sõitsite, või viiakse teid tagasi kolmandasse riiki, kuhu teil on edasi-tagasi pilet.

Kas ESTA lisaküsimused ei võrdsusta seda viisaga?

Vastus on: ei. Viisa taotlemisega kaasnevad õiguslikud eeldused on üsna keerulised ja neid ei saa võrrelda ESTA nõuetega. Näiteks mitte-immigrantide reisiviisa taotlemiseks peate osalema vestlusel USA saatkonnas või konsulaadis. Teilt nõutakse ka konkreetsete andmete esitamist, näiteks isiklike biomeetriliste andmete ja täiendavate biograafiliste andmete esitamist. Need on nõuded, mida ESTA taotluse esitamisel ei esitata.

Kui kaua võtab ESTA taotluse menetlemine aega?

ESTA loa taotlemise protsessi lõpuleviimiseks kulub keskmiselt 20 minutit. Kui teil on aga kõik vajalikud dokumendid, sealhulgas krediitkaart ja pass, käepärast, võite kulutada vaid 10 minutit. Samuti on oluline teada, et teie ESTA reisiloa menetlemise aega võivad mõjutada erinevad tegurid, sealhulgas CBP süsteemidega seotud tehnilised probleemid. Muud probleemid, näiteks maksete töötlemine ja veebisaidi probleemid, võivad samuti mõjutada ESTA loa menetlemise aega.

Kas ESTA taotluse esitamiseks on vaja konkreetset tarkvara?

Mis puutub ESTA taotluse esitamisel kasutatavatesse arvutikonfiguratsioonidesse, siis on siinkohal toodud vajalikud piirmäärad;

  • Internetibrauser. ESTA taotluste esitamiseks toetatakse enamikku peamisi brausereid.
  • Sellised brauserid peaksid toetama 128-bitist krüpteerimist.
  • Usaldusväärne brauser peaks aktsepteerima küpsiseid, olema ajakohane ja JavaScript peaks olema lubatud.

Millal peaksin oma ESTA-luba uuendama?

Kui teie ESTA kehtivusaeg lõpeb, on oluline seda pikendada. Teatavad asjaolud nõuavad siiski, et te uuendaksite oma ESTA-luba kohustuslikus korras. Siin on mõned neist kohustuslikest juhtumitest;

  • passi uuendamine või uue passi omandamine. ESTA kehtib ainult ühe passi alusel. Kui te saate uue passi, siis peaksite taotlema ka oma ESTA reisiloa uuendamist.
  • Passimuutused. Kui teie passis on tehtud muudatusi, on vaja uuendada ESTA taotlust. Nende hulka kuuluvad teie nime, soo ja elukoha või kodakondsusriigi muudatused.
  • Muutus ESTA taotluse “JAH/EI” küsimustele antud vastuste aluseks olevates asjaoludes.

Milliseid andmeid saan oma ESTA taotluses muuta?

Kui olete oma ESTA taotluse täitnud ja esitanud, ei ole teil lubatud teha muudatusi oma passi väljastanud riigis ja passi numbris. Te võite siiski muuta teavet ükskõik kummas järgmistes valdkondades;

  • Telefoninumber
  • E-posti aadress
  • Teie Ameerika Ühendriikide aadress
  • Vedajat käsitlev teave
  • Linn, kus te pardale asute

Mida peaksin tegema, kui mu pass on aegunud?

Teie pass on isikut tõendav dokument, mis kinnitab teie liikumist või viibimist Ameerika Ühendriikides välismaalasena. Seetõttu peate tagama, et teie pass kehtib selle aja jooksul, mil te kavatsete USAs viibida. ESTA on seevastu reisiluba, mis määrab teie USAsse lubatavuse, ja teie ESTA on seotud teie passiga. See tähendab, et teie passi kehtivusaja lõppemine toob kaasa teie ESTA-loa kehtivuse lõppemise. Seetõttu on oluline uuendada ESTA reisiluba pärast passi uuendamist.

Kas ma võin taotleda ESTA reisiluba ilma kinnitatud reisiplaanideta?

Lühike vastus on: jah, saate. Kuigi teil ei pea olema konkreetseid reisiplaane, peab teil siiski olema kontaktpunkt Ameerika Ühendriikides. Ja kuigi reisiplaanid ei ole kohustuslik, on soovitatav, et teil oleks taotluse täitmisel olemas aadress, kus te kavatsete Ameerika Ühendriikides viibida. Kui viibite mitmes kohas, on vaja ainult esimest aadressi. Kui teil ei ole täielikku aadressi, piisab hotelli või külastatava koha nimest. Kui olete transiitreisija, vastake “jah”, kui teilt küsitakse reisiandmete osas “kas teie reis USAsse toimub transiitreisijana teise riiki”.

Kuidas parandada taotluses tehtud viga?

Enne taotluse esitamist antakse teile võimalus kontrollida ja uuendada kõiki sisestatud andmeid. Pärast taotluse esitamist ja ilma makse tegemata saate muuta ja ajakohastada kõiki andmevälju, välja arvatud passi number, kodakondsusriik ja väljaandjariik. Teil võib olla võimalik muuta olemasoleva ESTA taotluse valitud välju. Kui te olete aga teinud vea mõne abikõlblikkuse küsimuse vastamisel, peate esitama uue ESTA taotluse.

Kas ESTA-luba ei anta, kui ma jätan kohustusliku välja tühjaks?

Te peate täitma kõik kohustuslikud väljad. Vale andmete sisestamise või andmete puudumise korral võib olla vajalik käsitsi hindamine, mis võib põhjustada CBP vastuse hilinemise.

Milleks on vaja minu tööandja andmeid?

Vastavalt immigratsiooni- ja kodakondsuse seaduse paragrahvile 214b peavad Ameerika Ühendriikide külastajad tõendama, et nad ei kavatse olla sisserändajad ja peavad vastama külalise või mitte-immigratsiooni staatuse tingimustele. Tööhõivet käsitlev teave aitab tõendada selle õigusliku nõude täitmist.

Miks on vaja laiendada VWP-reisijatelt kogutavate ESTA andmete hulka?

Enne 11. septembri sündmusi oli viisavabadusprogrammi (VWP) keskmes programm, mis jälgis ja hõlbustas reisimist, otsides samal ajal majandusrände ohte ja kaitstes neid. Sellest ajast alates on keskendutud ja keskendutakse turvastandarditele, et vältida programmi ärakasutamist terroristide ja muude kurjategijate poolt.

2007. aastal võeti vastu 2007. aasta seadus “Secure Travel and Counter-terrorism Partnership Act of 2007” (osa 2007. aasta 9/11 komisjoni soovituste rakendamise seadusest, tuntud ka kui “9/11 Act”) (Pub. L. nr 110-53).

Selle seaduse kohaselt, mille eesmärk on parandada VWP-riikidest reisivate isikute läbivaatus, peavad kõik VWP-riikide reisijad enne USAsse reisimist täitma elektroonilise reisiloa süsteemi (ESTA).

DHS peab jääma valvsaks ja paindlikuks ning pidevalt ajakohastama ja muutma oma tegevust, et hoida sammu ohtude, riskide ja ohtudega. Lisaks ei ole sisejulgeolekuministeerium süsteemi enam kui kuue aasta jooksul ajakohastanud, kuigi kuritegelikud ja terroristlikud ohud on selle aja jooksul pidevalt edasi arenenud. Sisejulgeolekuministeerium leiab, et ESTA taotlusele lisatud andmeväljad suurendavad nende Ameerika Ühendriikidesse sisenevate reisijate tõhusat läbivaatust ja seega ka nende isikute tuvastamist, kes võivad kujutada endast riigile julgeolekuriski.

Ma reisin passiga, kus on märgitud X-sugupoolt. Kuidas täita ESTA-luba?

ESTA ei kasuta praegu taotluses valikuna sugu “X”. Reisijad peaksid valima soolise variandi, mis on neile kõige mugavam. ESTA taotlust ei saa tagasi lükata üksnes taotluses valitud soo alusel.

Minu nimi sisaldab tähti, mis ei ole Ameerika inglise tähestikus. Kuidas ma peaksin oma nime ESTA taotluses kirjutama?

Euroopa keeltes on mõned ainulaadsed tähed, mida ameerika keeles ei ole. Vajaduse korral tuleks kasutada allpool esitatud asendusi. Teie nime universaalne õigekiri on näha ka teie passi masinloetavas osas.

  • ß,ß = ss
  • æ = a e
  • ö = oe
  • ü = ue
  • ë = e
  • ä = ae
  • Å = aa
  • ø = oe
  • ñ = n
  • ? = i j

ESTA töötlemine

Kui kaua võtab ESTA taotluse heakskiitmine aega?

Kuna ESTA taotlusi töödeldakse ja täidetakse veebipõhiselt, kiidetakse enamik neist taotlustest heaks juba esimese minuti jooksul pärast nende esitamist. Mõne taotluse heakskiitmine võib siiski viibida kuni 72 tundi. Kui teie ESTA taotlus on heaks kiidetud, saadetakse teile e-posti või veebibrauserisse heakskiitmise teade. See teade sisaldab selliseid üksikasju nagu ESTA kehtivusaja lõppkuupäev, loa number ja kõik taotluse esitamisel kasutatud andmed.

Mitu päeva säilitatakse minu osaliselt täidetud individuaalset taotlust?

Teie taotlus kustutatakse, kui seda ei täideta ja ei esitata 7 päeva jooksul.


ESTA makse

Millised on ESTA taotluse esitamise tasud?

Viidates 2009. aasta reisimise edendamise seadusele, on ESTA taotlustasu jaguneb kahte liiki töötlemistasudeks.

  • Töötlemise tasu. Ameerika Ühendriikide ministeeriumi Sisejulgeolek võtab taotluse eest töötlemistasu.
  • Autoriseerimistasu. Täiendav summa makstakse pärast ESTA taotluse heakskiitmist.

Kuidas ma saan oma ESTA-taotluse(te) eest tasuda?

Saate teha makse ESTA taotluse eest ja krediit- või deebetkaardi kasutamise autoriseerimistasud. ESTA võtab praegu vastu American Express, MasterCard, Visa, Diners Club International ja JCB. Teie taotlust saab menetleda ainult siis, kui teie taotlus on täielik koos kõigi nõutavad väljad ja kui teie makse on edukalt autoriseeritud.

Vormiväljade Pay-by-Card jaotises on andmed peavad olema täidetud tähtnumbriliste tähtedega. Üksikasjad on järgmised:

  • Deebet- või krediitkaardi number
  • Kaardi kehtivusaeg
  • Kaardi turvakood (CSC)

Kuidas ma tean, et minu makse on edukas?

Kui te sooritate makse deebet- või krediitkaardiga, siis on süsteem kuvab teate, kui teie makse on edukas. Kui te saate makseprotsessi ajal viga, siis kuvatakse kirjeldav viga ekraanil ekraan, mis ütleb teile, mida peaksite probleemi kõrvaldamiseks tegema.

Kõigi maksestsenaariumide puhul saate kinnituse teate. maksevormil esitatud e-posti aadressile.

Kas ESTA taotluse eest on võimalik maksta hiljem?

See on sageli esitatud küsimus, mida käsitletakse kahes osas: Ühe taotluse makse ja mitme taotluse makse. Vastus on jaatav, ja te võite maksta oma taotluse eest hiljem, kuid järgmistel tingimustel:

Ühekordne taotlusmakse: Võimalik on maksta ühe taotluse esitamise esimese seitsme päeva jooksul. Pärast seitse päeva on möödunud, ei pääse te rakendusele ligi. Kui seitse päevad on möödas ja te ei ole tasusid tasunud, peate uuesti alustama taotlusprotsess, kuna eelmiste taotluste kehtivusaeg on lõppenud.

Mitme taotluse maksmine: Kui teete kahe või enama reisija taotlused, peaks taotlejate rühm olema nende taotluste eest tasutud seitsme päeva jooksul pärast selle vormi esitamist, mis rühm. Pärast seitsmepäevase perioodi möödumist ei saa te kasutada grupi ID, kuna taotluste kehtivusaeg oleks lõppenud. Rühma kontaktisik peab esitada uued ESTA taotlused eelmiste taotluste kohta, mis ei olnud töödeldud, kuna ei ole makstud.

Kuidas on minu kaardiandmed turvalised?

Elektrooniline reisiloa süsteem ei säilita deebet- või krediitkaardiandmete salvestamine pärast maksetehingute töötlemist. Süsteem järgib ülemaailmse maksekaardiameti reegleid ja eeskirju. Tööstuse andmeturbe standardid (PCI-DSS).

Kas ühe maksega saab esitada mitu taotlust?

ESTA on mõeldud selleks, et võimaldada ühekordset makset rühmade puhul, mis koosnevad rohkem kui kaks taotlust. Grupitaotlust täitvad reisijad ei pea peavad taotlejate rühmana koos reisima. ESTA võimaldab teil esitada kuni viiekümne isiku taotlusi, kasutades ühte makseviisi.

Kas ma saan raha tagasi, kui ma tühistan?

ESTA-luba ei saa pärast selle esitamist tühistada. Kui aga teie ESTA reisiluba lükatakse tagasi, peate maksma ainult töötlemistasu. Kui teie taotlus kiidetakse heaks, olete kohustatud maksma autoriseerimistasu summas lisaks töötlemistasule.

Kas ma saan esitada vaidluse oma kaardifirmale, kui ma tahan, et kõik raha tagasi?

Kui teie kaardifirmale esitatakse vaidlus ja te olete saanud heakskiidetud luba, tühistatakse teie ESTA tõenäoliselt. Vaidluse esitamine seoses teie ESTA tasu võib tulevikus tekitada probleeme ka siis, kui ESTA luba taotleb mõni hilisem visiit Ameerika Ühendriikidesse.

Mida ma saan teha, kui minult on nõutud rohkem kui valitsuselt tasu kolmanda isiku poolt?

Tõenäoliselt maksate lisatasusid, kui esitasite oma ESTA taotlus kolmanda osapoole kaudu. Sellised saidid võtavad lisatasu kes esitab taotluse teie nimel. Kui olete kasutanud kolmandat osapoolt, et ESTA loa taotlemisel soovitab CBP kontrollida ESTA loa õiguspärasust aadressil Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeeriumi ametlikul veebisaidil, kasutades taotluse numbrit kolmanda osapoole pakutud. Piirivalveamet ei saa raha tagasi maksta kolmanda osapoole veebisaidile riigilõivu ületav summa.