Kas ma vajan ESTA-tunnistust USA transiidiks?

Category: ESTA nõuded | 0
ESTA või Visa Transit USA

Heakskiidetud ESTA on vajalik, kui olete pärit ühest viisavabadusprogrammist(VWP) ja soovite USAsse reisida. Sama reegel kehtib ka siis, kui te reisite USA-siseselt üle või läbi.

Te peate sisestama USA tolli- ja piirivalveameti(CBP) nõutud teabe ametlikus ESTA taotluses. Kogu protsessi saab lõpule viia veebipõhiselt ja otsuse saate mõne minuti jooksul – kui ametiasutused ei nõua lisateavet või -dokumente.

USA tolli- ja piirivalveameti andmetel käsitatakse külastajaid, kes soovivad transiitreisijana selle riigi lennujaamas, kui nad on teel teise riiki, USAsse (lühiajaliste) sisserändajatena.

ESTA-l on oluline roll ka selles, et takistada kahtlastel isikutel kasutada USAd vahepeatusena, kui nad reisivad teise riiki. USA on minevikus olnud rohkem kui ühe inimohvreid nõudnud terrorirünnaku sihtmärgiks. USA valitsus reageeris sellele, tugevdades oma turvameetmeid, ja selle raames nõutakse ESTA reisiluba inimestelt, kes on teel teise sihtkohta.

Seega ärge unustage taotleda ESTA reisiluba aegsasti enne reisi algust.

Mis saab minu beebi ja eelkooliealiste laste kohta? Kas nad vajavad ka ESTA-t?

Tavalised eeskirjad selle kohta, kes peaksid ESTA-luba taotlema, kehtivad ka kõigi transiitreisijate suhtes, olenemata nende vanusest. See tähendab, et peate taotlema iga oma reisirühma liikme kohta, kes soovib USA kaudu läbida riiki. Isegi imikutel ja eelkooliealistel lastel peab olema ESTA.

Kuna pärast ESTA taotluse esitamist võib kuluda paar päeva, enne kui saate kinnituse sõelumise tulemuste kohta, on parim variant esitada taotlus võimalikult varakult, eelistatavalt kohe, kui otsustate kasutada USA-d transiidiks või ümberistumiseks teel teise riiki.

Kui te ei taotle ESTA reisiluba oma grupi igale liikmele enne ettenähtud aega, ei pruugi teil lubada lennule minna või Ameerika Ühendriikidesse siseneda. Seepärast soovitame teil kontrollida kõiki sihtkohti, lennunumbreid ja lennujaamu, kuhu te kavatsete läbida reisi, aegsasti enne kavandatud väljumist.

Mis vahe on ümberistumisel, transiidil ja vahemaandumisel/laiutamisel?

Külastajad, kes soovivad kasutada USAd ümberistumise sihtkohana, teevad seda tavaliselt järgmistel juhtudel: ümberistumine, transiit ja vahepeatus või vahemaandumine. Nende terminite erinevusi selgitatakse allpool.

Ülekanne

See termin viitab sellele, kui keegi vahetab lendu. Ümberistumise ja transiidi erinevus seisneb peamiselt selles, kas te kasutate sama või teist lennukit, et jätkata oma lõppsihtkohta. Kui te jätkate oma reisi teise lennukiga, kasutavad ametiasutused terminit “ümberistumine”.

Ümberistumise ajal võite näiteks liikuda lennujaama teise ossa või isegi teise terminali. Teatud juhtudel võite isegi nõuda uut pardakaarti enne uuele lennukile minekut.

Transiit

Termin transiit viitab peatusele, kui olete teel kuhugi mujale. Seda kasutatakse peamiselt olukorra kirjeldamiseks, kus lennuk peab teel kuhugi mujale toidu- ja kütusevarude täiendamiseks maanduma USA lennujaamas. Seejärel jätkab sama lennuk oma reisi järgmisesse sihtkohta.

Enamikul juhtudel jääb lennuk lennujaama üheks või kaheks tunniks, samal ajal kui reisijad kas jäävad lennukisse või palutakse neil liikuda lennujaama transiitruumi.

Transiidi ajal puhastatakse tavaliselt lennuki sisemus. Kui teil palutakse minna transiitosakonda, siis peaksite veenduma, et te võtate kõik oma asjad, mis on paigutatud istme taskutesse või jalgade ümber, välja ja asetate need ülalpool asuvasse ruumi. Samuti võtke kindlasti kaasa olulised dokumendid, nagu pass, ja kallid esemed, näiteks kaamera.

Transiidi ajal saate lennujaama töötajatelt tavaliselt transiitkaardi. Veenduge, et te seda ei kaota.

Vahepeatus või vahemaandumine

Need terminid viitavad sellele, kui teie lennuk jääb konkreetsesse lennujaama 24 tunniks või kauemaks, kui ta on teel teise sihtkohta. Mõlemat terminit kasutatakse nii briti kui ka ameerika inglise keeles.

Kuigi terminit “vahemaandumine” võidakse mõnikord kasutada, kui viidatakse lühemale kui 24-tunnisele viibimisele, tähendab see tavaliselt rohkem kui 24-tunnist viibimist.

Millised on erinevad USA transiitviisade liigid?

Kui te ei ole pärit ühestki viisavabadusprogrammi (VWP) kuuluvast riigist, ei saa te muidugi ESTA-t taotleda. Järgnevalt arutame erinevaid transiitviisatüüpe, mida võite taotleda, kui te kavatsete läbida USA-d oma teekonnal kuhugi mujale. C1 on kõige levinum variant.

Üldine transiitviisa (C1)

See on soovitatav transiitviisa, kui te ei ole Ameerika Ühendriikide kodanik ja läbite seda riiki teel oma lõppsihtkohta.

C2 viisa

See on transiitviisa, mis on mõeldud mitte-Ameerika kodanikele, kes on teel New Yorgis asuvasse ÜRO (ÜRO) peakorterisse. See on õige viisa ka ÜRO ametnikele, kes reisivad USA kaudu teise sihtkohta. Seda viisat saab taotleda alles siis, kui ÜRO või sarnane välisriigi esindus on esitanud taotluse või taotluse lähimale Ameerika Ühendriikide saatkonnale.

C3 viisa

See on sobiv viisa välisriikide valitsuste ametnikele, kes viibivad Ameerika Ühendriikides vahepeatusel, kui nad reisivad oma lõppsihtkohta. Nende reisi eesmärk peab olema tööga seotud või valitsuse tegevus.

USA transiitviisa taotluse esitamisel järgitavad sammud

  • Esitage veebis vorm DS-160, et alustada eelkontrolli – sellega kinnitatakse, et teil on õigus saada viisat. Protsess on täielikult veebipõhine ja seda nõutakse kõigilt, kes taotlevad USA konsulaadi/peasekretäri büroos mitteresidentide viisat, sealhulgas eelkooliealistelt lastelt ja väikelastelt. Viimase puhul peab taotluse esitama vanem või perekonna esindaja, kui nad kavatsevad koos perena Ameerika Ühendriikides elada.
  • Makske USA transiitviisa taotlemise tasu – see on praegu 185 dollarit. Märkige ekraanil olev makseviide ja kontrollige, kas olete saanud kinnituse e-posti teel, sest vajate seda viidet uuesti. C2- või C3-viisa tasu võib erineda ja sellega võivad kaasneda ka muud kulud.
  • Korraldage intervjuu USA konsulaadi/peasaatkonna kontoris – pärast nõutava makse sooritamist jätkake selle intervjuu planeerimisega, kuid võtke nendega enne aega ühendust, sest selles linnas või riigis, kus te praegu viibite, ei pruugi olla intervjuude toimumiskohti.
  • Valmistage vajalikud dokumendid enne vestlust ettesaatkonna vastuvõtu broneerimisel palutakse teil valmistada ette ja tuua kavandatud vastuvõtule mitu dokumenti. Samuti saate valida, millist meetodit te eelistate oma passi kättesaamiseks, kui teie taotlus on menetletud.
  • Osalege kohtumisel – määratud kuupäeval ja kellaajal peate osalema vestlusel USA konsulaarametniku juures USA konsulaadi/peasamblee kontoris. Teile esitatakse mitmeid küsimusi teie lühiajalise Ameerika Ühendriikide visiidi iseloomu kohta, isegi kui see on transiidi eesmärgil. Intervjuu ei tohiks kesta kauem kui 60 minutit, kuid kui USA saatkonda sisenemiseks on pikad järjekorrad, võib vajada lisaaega.

Pärast ülaltoodud sammude täitmist saate oma heakskiidetud viisa tavaliselt 3-5 tööpäeva jooksul oma passi, kasutades taotlusvormil valitud meetodit.

Allikad

https://uk.usembassy.gov/visas/visa-waiver-program/transit/