Töörühm moodustati, et võidelda kasvava “sissemurdeturismi” ohu vastu

Category: Uudised | 0
Töörühm moodustati, et võidelda kasvava "sissemurdeturismi" ohu vastu
Töörühm moodustati, et võidelda kasvava “sissemurdeturismi” ohu vastu

Lõuna-Ameerikast pärit “murdvarastest turistide ” jõugud on kasutanud ära USA ajutisi viisasid.

Nad sisenevad riiki, et röövida mõisaid ja seejärel põgenevad varastatud väärtasjadega tagasi oma kodumaale.

Los Angelese politseiameti (LAPD) politseiametnike sõnul on see suundumus üha enam levinud.

Suurenevad kuritegevuse suundumused

LAPD teatab, et märkimisväärselt on suurenenud Tšiili, Ecuadori, Kolumbia ja Peruu elanike sissemurdmised, eriti Los Angelese teatud piirkondades.

Ainuüksi 2023. aastal seostati 94 sissemurdmist nendest riikidest pärit isikutega, mis näitab, et probleem piirkonnas kasvab.

Kuritegevuse laiendamine

Hiljutised arengud näitavad selle kuritegeliku nähtuse levikut Los Angelesest kaugemale, sest juhtumitest on teatatud Long Islandil ja New Jersey’s.

Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) on alates 2022. aastast määratlenud need jõugud “tohutu ohuna” Ameerika Ühendriikidele, mis on ajendanud tõhustatud õiguskaitsealaseid jõupingutusi.

Õiguskaitseasutuste vastus

Vastuseks suurenevale jõukude tegevusele on nii FBI kui ka LAPD loonud spetsiaalsed töörühmad, mis tegelevad selle probleemiga.

LAPD asepealik Alan Hamilton rõhutas olukorra kiireloomulisust, öeldes: “Selliste meeskonnaliikmetega seotud kuritegude arv on palju, palju kasvanud,” hoolimata murdvarguste üldisest vähenemisest.

Viisaprogrammi kasutamine

Bandiidid kasutavad ära reisilubade elektroonilist süsteemi (ESTA), mis on 2014. aastal algatatud programm, et hõlbustada turismi usaldusväärsetest riikidest.

Selle programmi raames võivad Lõuna-Ameerika kodanikud siseneda Ameerika Ühendriikidesse mitmeks 90-päevaseks perioodiks ilma ulatusliku taustakontrollita.

Modus Operandi

Need sissemurdmisturistid väldivad tavaliselt tulirelvade kasutamist, et vältida relvasüüdistusi.

Selle asemel kasutavad nad keerulisi meetodeid, näiteks häkkimist kodustesse WiFi-võrkudesse, et turvasüsteemidest mööda pääseda.

Nad võtavad sihtmärgiks avatud alade, näiteks matkaradade ja kanjonite läheduses asuvaid kodusid, kasutades redeleid või terrassimööblit, et pääseda teise korruse magamistubadesse, mis on sageli vähem kaitstud.

Mõju teistele reisijatele

Elektroonilise reisiloa süsteemi (ESTA ) ärakasutamine kuritegelike jõukude poolt toob esile laiemaid tagajärgi selle programmi raames Ameerika Ühendriike külastavatele välisreisijatele.

Kuigi ESTA eesmärk oli hõlbustada turismi usaldusväärsetest riikidest, rõhutab murdvarastest turistide ajutiste viisade väärkasutamine vajadust rangete kontrollimenetluste ja turvameetmete järele.

See kuritegelik tegevus ohustab avalikku julgeolekut ja USA sisserände terviklikkust, mis võib negatiivselt mõjutada ESTAt kasutavate välisriikide reisijate suhtumist.

Rahvusvahelise koostöö väljakutsed

Püüdlusi selle kuritegevuse vastu võitlemiseks on takistanud rahvusvahelise koostöö probleemid.

Tšiili president Gabriel Boric on keeldunud avalikustamast ESTA kasutajate karistuslugusid, mis piirab õiguskaitseasutuste võimalusi õigusrikkujate kinnipidamiseks.

Kohtumenetlus ja süüdistuse esitamine

Orange’i maakonna ringkonnaprokurör Todd Spitzer on astunud president Borici vastu õiguslike meetmete võtmiseks, et ületada need takistused ja saada olulist teavet.

Lisaks kooskõlastavad õiguskaitseasutused jõupingutusi, et võtta vastutusele sissemurdmisturismiga seotud isikud, määrates selleks spetsiaalsed prokurörid, kes tegelevad asjaomaste juhtumitega.

Hiljutised vahistamised ja sissenõudmised

Hiljutiste õiguskaitseoperatsioonide tulemusel on arreteeritud mitu isikut, kes on seotud sissemurdmisturismiga.

Nimelt arreteeriti Arizonas pärast juveeliröövide seeriat 17-aastane tšiillane ja kaks kaaslast.

Õiguskaitseorganid tabasid veel ühe jõugu, kellel oli Beverly Hillsis toimunud ühe röövimise käigus varastatud riideid üle miljoni dollari väärtuses.

Käimasolevad väljakutsed ja tulevikustrateegiad

Õiguskaitseametnikud tunnistavad, et võitlus organiseeritud kuritegelike võrgustike vastu, kes tegelevad sissemurdmisturismiga, on keeruline.

Vaatamata hiljutistele edusammudele rõhutavad ametiasutused, et selle areneva ohu vastu võitlemiseks on oluline pidev koostöö ja uuenduslikud strateegiad.