Florida külastustega seotud leetrite juhtumid tekitavad muret seoses üleriigilise tõusuga

Category: Uudised | 0
Florida külastustega seotud leetrite juhtumid tekitavad muret seoses üleriigilise tõusuga
Florida külastustega seotud leetrite juhtumid tekitavad muret seoses üleriigilise tõusuga

Föderaalsed ja osariikide uurijad on viimaste leetrite juhtumeid mitmes osariigis seostanud Florida külastustega.

Need leiud heidavad valgust varajastele nakkustele, mis aitavad kaasa väga nakkava viiruse levikule.

Florida tervishoiuosakonna aruanded viitavad sellele, et Indiana ja Louisiana perekonnad, kus juhtumeid ilmnes selle aasta alguses, võisid ristuda osariigis.

Avatud seosed ja arusaamad kirjavahetusest

Kohalike uurijate ja Haiguste Kontrolli ja Ennetamise Keskuse (CDC) vahelised sõnumid viitavad võimalikule seosele leetrite esinemise vahel Floridas ja teistes osariikides.

Florida Terviseameti epidemioloog Megan Gumke väljendas huvi uurida seoseid eri piirkondadest pärit juhtumite vahel.

Siiski ei ole kindel, kas need juhtumid on seotud Orlando Sentineli poolt varem teatatud juhtumitega, mis hõlmasid täiskasvanut ja kolme last, keda raviti kohalikes erakorralise meditsiini asutustes.

Florida vastus ja selgitused

Florida tervishoiuosakonna pressiesindaja asetäitja Grant Kemp hoiatas, et leetrite juhtumeid ei tohiks omistada üksnes Floridale, märkides, et ka teised osariigid on teatanud nakatumisest.

Kemp selgitas, et Orlando juhtumid ei ole seotud leetrite puhkemisega Browardi maakonna algkoolis selle aasta alguses.

Puhang, mis hõlmas üheksa teatatud juhtumit, algas 9-aastasest lapsest, kes ei olnud vaktsineeritud usulise erandi tõttu.

Riiklikud probleemid ja soovitused

Seoses leetrite arvu suurenemisega kutsuvad tervishoiuametnikud vaktsineerimata isikuid tungivalt üles end enne rahvusvahelist reisi vaktsineerima, et kaitsta end viiruse eest.

USAs on 2024. aasta esimese kolme kuu jooksul täheldatud leetrite juhtude arvu suurenemist võrreldes kogu 2023. aastaga.

CDC teatab juhtumitest erinevates osariikides, sealhulgas Arizona, California, Georgia, Illinois, Maryland, Michigan, Minnesota, Missouri, New Jersey, New York City, Pennsylvania, Virginia ja Washington.

Reisimisega seotud nakkused

CDC andmetel on 18. märtsi seisuga 93% sel aastal teatatud leetrite nakatumistest seotud reisimisega väljaspool USAd.

CDC soovitas vaktsineerimata inimestel, kes reisivad, taotleda vaktsineerimist vähemalt kuus nädalat enne reisi, olenemata vanusest.

Leetrite juhtumite arvu suurenemine rõhutab tervisekaitsemeetmete tähtsust reisijate jaoks, eriti nende jaoks, kes sisenevad USAsse viisavabadusprogrammi (VWP ) ja ESTA loa kaudu.

Kuna haiguspuhangud jätkuvad, peavad reisijad seadma vaktsineerimise prioriteediks ja järgima CDC soovitusi, mis on kooskõlas ESTA keskendumisega turvalisusele ja abikõlblikkusele.

Vaktsineerimisnõuete integreerimine ESTA-protsessi parandab rahvatervise meetmeid, vähendades imporditavate haiguste, näiteks leetrite ohtu.

Reisijad peaksid Ameerika Ühendriikidesse reisimise planeerimisel olema kursis ja seadma oma tervise prioriteediks.

Soovitused ja vaktsineerimise kiireloomulisus

CDC rõhutab leetrite vastu vaktsineerimise tähtsust, soovitades seda kõigile 12 kuu vanustele ja vanematele inimestele.

Aastakümneid laialdaselt kasutatud leetrite, mumpsi ja punetiste (MMR) vaktsiini peetakse leetrite ennetamisel ohutuks ja tõhusaks.

Tervishoiuametnikud kutsuvad inimesi tungivalt üles tegema pandeemia ajal vahelejäänud rutiinseid vaktsineerimisi, rõhutades vajadust säilitada kõrge vaktsineerimismäär, et vältida ulatuslikke haiguspuhanguid.

Täiendav hindamine ja ettevaatusabinõud

Tervishoiuametnikud rõhutavad vajadust teha pandeemia ajal vahelejäänud vaktsineerimisi, et vältida laiaulatuslikke haiguspuhanguid.

Kuigi mõnes piirkonnas on vaktsineerimise määr madal, on enamikus USA kogukondades piisav immuunsus, et vältida leetrite laialdast levikut.