ÜRO turismiaruanne näitab muutusi ülemaailmses viisapoliitikas

Category: Uudised | 0
ÜRO turismiaruanne näitab muutusi ülemaailmses viisapoliitikas
ÜRO turismiaruanne näitab muutusi ülemaailmses viisapoliitikas

Tõhus viisasid käsitlev teabevahetus, lihtsustatud taotluste esitamine, kiirem menetlemine ja optimeeritud sisenemismenetlused on vajalikud külastajate paremaks kogemuseks.

ÜRO turismibüroo avaldas oma viimase aruande ülemaailmse viisapoliitika kohta, milles avalikustatakse rahvusvahelistes reisieeskirjades toimuvaid muutusi.

Ülemaailmsed suundumused reisimise hõlbustamisel

Aruanne heidab valgust reisimise hõlbustamise arenevale maastikule.

See sisaldab turismiviisade avatuse indeksit, millega mõõdetakse riikide turismi lihtsustamist ja viisade väljastamise lihtsust.

See sisaldab ka liikuvuse hindeid, mis näitavad, kuidas kodanikud on seotud viisapoliitikaga, ning annab üksikasjaliku analüüsi viisapoliitika vastastikkuse kohta.

Peamised järeldused piirkondlike avatuse punktide kohta

Sihtkohad on naasnud rahvusvahelisele reisimisele avatuse pandeemia-eelsele tasemele.

Siiski on pandeemia mõju viinud uute reisimise lihtsustamise meetodite, nagu “rändviisade” kasutuselevõtmiseni, mis on seotud selle tagasipöördumisega.

Lisaks vähenes vajadus traditsiooniliste viisade järele 77%-lt 2008. aastal 47%-le 2023. aastal.

Samal ajavahemikul kasvas viisavaba reisijate osakaal 17%-lt 21%-le, mis näitab, et viisata reisijate arv kasvab.

Ka eVisade kättesaadavus on märkimisväärselt suurenenud: 2018. aasta 7% asemel on nüüd 18% kogu maailma elanikkonnast abikõlblikud.

Turismi piirkondlikud viisareeglid

Aruandes kirjeldatakse üksikasjalikult ka erinevaid piirkondlikke viisareegleid, mis näitavad nende avatust turismile.

Aasia ja Vaikse ookeani piirkond oli kõigi piirkondade seas kõige avatum, kusjuures sellised alampiirkonnad nagu Kagu-Aasia, Ida-Aafrika ja Kariibi mere piirkond olid kõige avatumad.

Seevastu Kesk- ja Põhja-Aafrika, Põhja-Ameerika ning Põhja- ja Lääne-Euroopa on aruandes määratletud kui kõige piiravamad piirkonnad.

Enamik Kariibi mere piirkonna ja Kesk-Ameerika riike on reisijad viisavabad, ning Lõuna-Aasias, Kagu-Aasias, Ida-Aafrikas ja Lääne-Aafrikas kehtib viisapoliitika.

Traditsioonilised viisataotlused Lähis-Idas vähenesid 71%-lt 2015. aastal 57%-le 2023. aastal.

Lisaks sellele on eVisad saavutanud edu Lääne- ja Ida-Aafrikas ning Lõuna-Aasias.

Viisapoliitika parandamise tähtsus

Aruandes rõhutatakse ka viisapoliitika parandamise rolli turismi kasvus, soovitades meetmeid ülemaailmse reisimise lihtsustamiseks.

Peamised soovitused on järgmised:

  • Turismiperspektiivide integreerimine viisastrateegiatesse.
  • Viisavabadusprogrammide suunamine madala riskiga reisijate turgudele.
  • Viisa-saabumisvõimaluste laiendamine.

Külastajaid julgustatakse järgima reisieeskirju

Oluline viisapoliitika, mis on kasulik eelkõige Ameerika Ühendriikidesse reisijatele, on elektrooniline reisilubade süsteem (ESTA).

ESTA lubab viisavabadusprogrammi (VWP ) tingimustele vastavate riikide kodanikel reisida USAsse turismi või äritegevuse eesmärgil ilma viisata.

ESTA lihtsustab riiki sisenemist, suurendab turvalisust ja tagab Ameerika Ühendriikide külastajatele tõrgeteta reisikogemuse.

Kuna reisieeskirjad arenevad, on sellised algatused nagu ESTA väga olulised turismi edendamiseks, säilitades samal ajal ranged julgeolekumeetmed.