Sisejulgeolekuministeerium pikendab ajutiselt kaitstava staatuse (TPS) ümberregistreerimise perioodi kuue riigi puhul

Category: Uudised | 0
Sisejulgeolekuministeerium pikendab ajutiselt kaitstava staatuse (TPS) ümberregistreerimise perioodi kuue riigi puhul
Sisejulgeolekuministeerium pikendab ajutiselt kaitstava staatuse (TPS) ümberregistreerimise perioodi kuue riigi puhul

Kooskõlas oma septembrikuise teatega on sisejulgeolekuministeerium (DHS) kinnitanud taas, et pikendatakse tähtaegu, mille jooksul on võimalik uuesti registreeruda ajutise kaitstuse staatuse saamiseks El Salvadori, Haiti, Hondurase, Nepali, Nicaragua ja Sudaani puhul.

See oluline areng, mida on üksikasjalikult kirjeldatud föderaalregistri teates, rõhutab pühendumust pakkuda abi eriliste asjaoludega silmitsi seisvatele isikutele nendes riikides.

Läbivaadatud ümberregistreerimise tähtajad

Siseministeerium on kohandanud iga riigi puhul ümberregistreerimise perioodi, pikendades seda varasemalt 60 päevalt kogu selle aja võrra, mille jooksul iga riigi TPS kehtivus on pikendatud. Konkreetsed üksikasjad on järgmised:

  • El Salvador: Avatud kuni 9. märtsini 2025
  • Haiti: Avatud kuni 3. augustini 2024
  • Honduras: Avatud kuni 5. juulini 2025
  • Nepal: Avatud kuni 24. juunini 2025
  • Nicaragua: Avatud kuni 5. juulini 2025
  • Sudaan: Avatud kuni 19. aprillini 2025

See pikendus võimaldab praegustele TPS-i saajatele paindlikult esitada vormi I-821 (taotlus ajutise kaitse all oleva staatuse saamiseks) ja vormi I-765 (tööloa taotlus) kogu pikendusperioodi jooksul.

Mayorkase teade ja õiguslikud kaalutlused

Sisejulgeolekuminister Alejandro N. Mayorkas teatas 13. juunil 2023. aastal otsusest tühistada eelmise valitsuse poolt El Salvadori, Hondurase, Nepali ja Nicaragua suhtes kehtestatud TPS-kategooriate lõpetamine, pikendades nende riikide TPS-kategooriaid 18 kuu võrra.

Esialgu oli ümberregistreerimise perioodiks määratud 60 päeva, kuid ainulaadsete asjaolude tõttu vaatas sisejulgeolekuministeerium ümberregistreerimisperioodi pikkuse uuesti läbi.

See kohandamine aitab lahendada muret, et ümberregistreerimise perioodi piiramine 60 päevaga võib tekitada põhjendamatut koormust abikõlblikele taotlejatele, kes ei suuda selle aja jooksul taotlust esitada.

Käimasolevate kohtuvaidluste tulemusel on TPSi kehtivusaeg kattunud, nagu on teatatud föderaalregistri teadetes, mis võib põhjustada segadust praeguste abisaajate seas.

Pikendatud ümberregistreerimisperiood võimaldab isikutel, kes ei ole pidanud end kohtuvaidluste tõttu TPSi jaoks ümber registreerima, uuesti registreerida kogu määramise pikendatud perioodi jooksul.

Järjepidevuse ja abikõlblikkuse säilitamine

Oluline on märkida, et käesolev föderaalregistri teade ei muuda varem teatatud TPSi pikendamist kuue riigi puhul.

Abikõlblikkusnõuded jäävad samaks ja uusi abikõlblikke abisaajaid ei lisandu. Ümberregistreerimise pikendamise ainus eesmärk on anda olemasolevatele hüvitisesaajatele pikem ajavahemik oma hüvitiste pikendamiseks.

ESTA roll sisejulgeolekuministeeriumi jõupingutustes

Kuna sisejulgeolekuministeerium jätkab oma jõupingutusi abivajajatele abi andmiseks, on oluline, et asjaomased isikud oleksid kursis sisserändega seotud uuendustega.

Isikute jaoks, kes soovivad siseneda Ameerika Ühendriikidesse viisavabadusprogrammi kaudu, on oluline mõista elektroonilise reisiloa süsteemi (ESTA) tähtsust. See veebipõhine süsteem võimaldab osalevate riikide kodanikel reisida USAsse lühiajaliselt, ilma et neil oleks vaja hankida traditsioonilist viisat.

TPSi määramise ja ümberregistreerimise perioodide muutustega kursis olemine on osa laiemast kohustusest järgida sisserände eeskirju.

Neile, kes on keerulises USA sisserände, sealhulgas viisavabadusprogrammi, ESTA ja sellega seotud küsimustes, on soovitav otsida professionaalset abi.

Olles kursis ja võttes ühendust usaldusväärsete sisserändeteenistustega, saavad üksikisikud tagada sujuvama protsessi ja kehtivate eeskirjade järgimise.

Sisejulgeolekuministeeriumi hiljutised meetmed näitavad, et ta on pühendunud muutuvate asjaoludega tegelemisele ja selliste arengutega kursis olemisele, mis on oluline nende jaoks, keda sisserändepoliitika mõjutab.