Mis on Global Entry programm?

Category: CBP teenused | 0
Mis on Global Entry programm?

Mõiste “Global Entry” viitab Ameerika Ühendriikide tolli- ja piirivalveameti (CBP) programmile. See võimaldab madala riskiga, eelnevalt heakskiidetud reisijatele Ameerika Ühendriikidesse saabumisel kiirendatud tollivormistust. Programmi liikmed saavad USAsse siseneda automaatsete kioskite kaudu. Need kioskid ei ole siiski kõigis lennujaamades saadaval. Loe edasi, et rohkem teada saada.

Kuidas see toimib?

Kui nad saabuvad osalevasse lennujaama, saavad Global Entry programmi liikmed minna otse Global Entry kioski juurde ja esitada masinloetava alalise elaniku kaardi või passi. Järgmine samm on sõrmejälgede skaneerimise läbimine, et teie sõrmejäljed oleksid kontrollitud. Pärast seda läbib liige tollideklaratsiooni ja seejärel väljastab kiosk liikmele kviitungi tehingu eest ning suunab ta pagasi kättesaamise juurde. Kui nad on oma pagasi kätte saanud, võivad nad lennujaamast lahkuda.

Global Entry programmis osalemiseks peate saama eelneva heakskiidu. Iga taotleja läbib enne liikmeks saamist isikliku vestluse ja range taustakontrolli.

Märkus: kuigi Global Entry eesmärk on kiirendada protsessi, võidakse üksikuid liikmeid saabumisel siiski täiendavalt küsitleda. Igaüks, kes rikub programmi tingimusi, puutub kokku kohaldatavate täitemeetmetega ja tema liikmesus programmis võidakse lõpetada.

Millised on Global Entry programmi eelised?

Tänapäeva kiiretempolises maailmas meeldib väga vähestele inimestele aega raisata. Global Entry programmi liikmena, kes on eelnevalt kontrollitud ja heaks kiidetud, saate USAsse saabumisel minna otse Global Entry kioskisse, sealt võtta oma pagasi ja jätkata oma teekonda.

Globaalse sisenemise programmiga liitumise põhjused

  • Töötlemisliinid on teie jaoks midagi minevikku jäävat.
  • Mingit paberimajandust ei ole vaja teha.
  • Ooteajad on oluliselt lühenenud.
  • Te saate ka kiirendatud sisenemise teatavatesse välisriikidesse.
  • Programm on saadaval enamikus USA suuremates lennujaamades.

Abikõlblikkus: Kes kvalifitseerub Global Entryga liitumiseks?

Global Entry programm on avatud kõigile Ameerika Ühendriikide kodanikele ja neile, kellel on seaduslik alaline elamisluba.

Nende riikide kodanikud ja elanikud saavad samuti taotleda Global Entryga liitumist:

Argentiina, Brasiilia, Bahrein, India, Colombia, Ühendkuningriik, Saksamaa, Madalmaad, Panama, Singapur, Lõuna-Korea, Šveits, Taiwan ja Mehhiko. Kanada elanikud ja kodanikud saavad kasutada Global Entry soodustusi, kui nad liituvad NEXUS-programmiga.

Märkus: Peate olema teadlik, et sõltuvalt teie riigist võib teil olla vaja täita täiendavaid nõudeid. Kui olete noorem kui 18-aastane, vajate Global Entry programmis osalemiseks ka oma vanema(te) või eestkostja(te) luba.

Kas on põhjusi, miks ma ei pruugi Global Entry programmi saada?

Jah, tegelikult on üsna palju põhjusi, miks teile võidakse keelduda liikmeks saamisest. Nende hulka kuuluvad:

  • Te esitasite taotlusvormi täitmisel ebatäielikku või vale teavet.
  • Teid on tunnistatud süüdi kuriteos.
  • Teie vastu on esitatud kriminaalsüüdistus.
  • Teie vastu on täitmata vahistamismäärused, sealhulgas sõiduki juhtimine joobeseisundis.
  • Teid on leitud süüdi mis tahes riigi põllumajandus-, sisserände- või tollieeskirjade rikkumises.
  • Teid on leitud süüdi seaduserikkumises USAs või kusagil mujal.
  • Teid uurib praegu mõni kohalik, riiklik või föderaalne õiguskaitseasutus.
  • Teie taotlus tulirelva ostmiseks on tagasi lükatud.
  • Te ei suuda veenda tolliametit, et te olete madala riskiga taotleja.
  • Teid ei lubata USAsse immigratsioonieeskirjade alusel. See hõlmab ka taotlejaid, kellel on tingimisi vabastamist tõendavad dokumendid või vastuvõetamatusest loobumine.

Kas lastega on seotud erinõuded?

Global Entry süsteemis ei ole vanuse suhtes mingeid miinimumnõudeid, kuid kui olete noorem kui 18-aastane, peate programmis osalemiseks saama seadusliku hooldaja või vanema loa. Neil ei ole siiski vaja olla Global Entry programmi liige.

Sõltumata vanusest peate tegema järgmist:

  • Avage veebikonto Global Entry registreerimissüsteemi jaoks.
  • Makske vastav taotluslõiv. See on praegu 100 dollarit ja seda ei saa tagasi maksta.
  • Leppige kokku intervjuu ühes Global Entry registreerimiskeskuses. Kui te ei ole veel 18-aastane, peab vestluse ajal kohal olema teie seaduslik hooldaja või lapsevanem.

Lisateave selle kohta, kuidas Global Entry taotlussüsteem toimib

  • Enne taotluse esitamist veenduge, et teil on õigus saada Global Entry liikmeks.
  • Nüüd avage TTP (Trusted Traveler Program) konto. Sõltumata vanusest peaks igal taotlejal olema oma TTP (Trusted Traveler Program) konto.
  • Seejärel logige sisse loodud TTP kontole ja jätkake taotlust.
  • Makske nõutav 100 dollari suurune taotluslõiv krediitkaardiga või elektroonilise pangaülekandega.
  • Leppige kokku intervjuu ühes Global Entry registreerimiskeskuses.

Pärast nõuetekohaselt täidetud taotluse saamist vaatab tolli- ja piirivalveamet selle läbi. Kui teie taotlus kiidetakse tingimuslikult heaks, saate oma TTP-kontole teate, et leppida kokku vestlus lähimas Global Entry registreerimiskeskuses.

Kui lähete vestlusele, veenduge, et teie pass on endiselt kehtiv, ja võtke see kaasa. Võtke ka muud liiki isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart või juhiluba. Kui olete seaduslik USA alaline elanik, peate intervjuule kaasa võtma ka oma masinloetava alalise elaniku kaardi.

EoA või registreerimine saabumisel

See programm, mida juhib CBP, võimaldab Global Entry süsteemi taotlejatel, kes on saanud tingimusliku heakskiidu, osaleda nõutaval vestlusel , kui nad Ameerika Ühendriikidesse saabuvad. See kaotab vajaduse, et selline taotleja peaks minema vestlusele Ameerika Ühendriikides asuvasse registreerimiskeskusesse.

Kui taotleja saabub USA rahvusvahelisse lennujaama, peaks ta lihtsalt järgima tähiseid, mis näitavad teed CBP kontorisse, kus ametnikud viivad läbi vajaliku Global Entry intervjuu, mis on osa riiki lubatavuse kontrollist.

Kui teil on puue ja vajate Global Entry intervjuu ajal abi, peaksite intervjuule saabudes teavitama intervjueerivat ametnikku sellest, et vajate enne intervjuul osalemist lisateenust, abi või muudatusi.

Pange tähele, et kui te taotlete sellist teenust, abi või muudatust ja see ei ole sel hetkel kättesaadav, võib TKK intervjuu edasi lükata hilisemale kuupäevale.

Teil peaks olema hindamisvestlusele saabudes valmis järgmised dokumendid:

  1. Kehtetu pass. Kui teile on väljastatud kaks või enam passi, võtke vestlusele kaasa kõik need, et töötajad saaksid lisada vajalikud andmed teie toimikusse. See võimaldab teil tulevikus kasutada mis tahes sellist passi, kui te pärast Ameerika Ühendriikidesse saabumist Global Entry kioskis registreerute.
  2. Dokumendid, mis tõendavad teie elukoha olemasolu, näiteks hüpoteegi väljavõte, juhiluba kehtiva aadressiga, kommunaalarve või üürimakse väljavõte. Alaealised ei pea seda nõuet täitma. Kui teil on alalise elaniku kaart, peaksite ka selle vestlusele kaasa võtma.