Minu ESTA taotlus oli “Reisimine ei ole lubatud”.

ESTA ei ole lubatud

Mida teha, kui teie ESTA reisiluba ei kiideta heaks?

ESTA staatus “reisimine ei ole lubatud” näitab, et taotlejale ei ole antud õigust reisida Ameerika Ühendriikidesse viisavabadusprogrammi (VWP) alusel. Selle põhjuseks võib olla mitu põhjust, näiteks vale biomeetriliste andmete või passiandmete sisestamine või valesti vastamine ühele üheksast abikõlblikkuse küsimusest. Teistel juhtudel võivad mõned taotlejad sisestada ESTA-vormile tahtlikult ebaõigeid andmeid, mis ei vasta tolli- ja piirivalveameti (CBP) andmetele reisijate kohta.

Kui teie ESTA reisiluba on “Travel Not Authorized”, kuid te soovite siiski Ameerika Ühendriikidesse reisida, peate taotlema viisat oma kohaliku USA saatkonna veebilehe kaudu – https://www.usembassy.gov kust leiate vajaliku teabe B2-turismi, B1-ettevõtte või B1/B2-visiidiviisa taotlemise alustamiseks.

Kui teile ei anta reisiluba, ei tähenda see tavaliselt, et teil ei ole õigust saada Ameerika Ühendriikide viisat, sest tagasilükkamine keelab enamasti reisimise viisavabadusprogrammi raames. Pange samuti tähele, et ükski kohus ei saa teie ESTA-kõlblikkust kontrollida, kui reisiluba ei ole heaks kiidetud.

Kas on võimalik uuesti taotleda?

Taotlejad, kellele keelduti ESTA-luba andmast, võivad uuesti taotleda, eriti kui keeldumise põhjuseks oli vale passi- või biomeetriliste andmete sisestamine. Uued taotlused võidakse siiski tagasi lükata, eriti kui taotleja muud asjaolud jäävad samaks. ESTA-luba uuesti taotledes vältige valeandmete kasutamist, sest need võivad kaasa tuua püsiva keelu, mis keelab teil tulevikus VWP alusel reisida.

Kui ESTA loa taotlejad sisestasid ebaõigesti teavet üheksast abikõlblikkuse küsimusest, peavad nad võib-olla esitama CBP-le abitaotluse, et vaadata läbi nende taotleja ja eemaldada keeldumine, et nad saaksid uuesti esitada taotluse selge andmetega.

Kas on võimalik teada saada, miks ESTA taotlus tagasi lükati?

Sisejulgeolekuministeeriumil (DHS) on ainulaadne süsteem, mis tagab, et teie reisiloa taotlus võidakse tagasi lükata ainult siis, kui te kujutate endast julgeolekuohtu või kui teil ei ole lubatud reisida viisavabadusprogrammi raames.

Enamik inimesi üritab oma taotluse tagasilükkamist lahendada, kasutades selleks DHSi reisiküsimuste läbivaatamise programmi (TRIP), mille link on tavaliselt esitatud ESTA veebisaidil. Selle ainus puudus on see, et see ei garanteeri, et teie taotlus läheb läbi või et te saate põhjuse, miks teie ESTA-luba ei rahuldata.

USA konsulaadid ja saatkonnad ei saa avaldada, miks ESTA keeldus mõnele taotlejale. Seega saate teada, et teil on õigus reisida Ameerika Ühendriikidesse ainult siis, kui teie taotlus on heaks kiidetud. Vastasel juhul võite saada teada võimalikest ESTA abikõlbmatustest või keeldumise põhjustest, kui taotlete mitterändeviisat.

Mis juhtub, kui isik soovib kohe reisida, kuid tal puudub kehtiv reisiluba?

USA viisataotluse osana peavad taotlejad täitma vormi DS-160 ja leppima kokku intervjuu USA saatkonnas või konsulaadis. Vormi DS-160 täitmine võtab umbes 60 minutit. Saatkonna vastuvõtuaegade saamine sõltub siiski saatkonna asukohast ja aastaajast, millal kohtumine toimub. Järgmise päeva kohtumisi on väga raske planeerida. Tavaliselt on viie- kuni kümnepäevane ooteaeg kuni järgmise vaba vastuvõtuaja määramiseni tavaline. Kui soovite mingit olulist teavet, leiate selle osakonna veebilehelt või konsulaarosakonnast. Seega peaksite ESTA-luba taotlema piisavalt varakult, kui plaanite reisida millegi olulise jaoks, et vältida ebamugavusi. Ajakohastatud teavet kohtumiste ajastamise aegade kohta leiate aadressil: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/wait-times.html.