Millised USA viisad on ärikülalistele?

Category: USA viisad | 0
USAsse sisenemine äriviisaga

Välisriigi kodanik, kes soovib külastada Ameerika Ühendriike ajutiselt ärilistel eesmärkidel, peab taotlema B-1 külalisviisat, välja arvatud juhul, kui ta kvalifitseerub riiki sisenemiseks viisavabadusprogrammi (VWP) alusel. Sellisel juhul peaks neil olema ka kehtiv ESTA-luba.

Üldiselt ei vaja Bermuda ja Kanada kodanikud B-1 viisat ka ajutiste äriasjade ajamiseks USAs, kuigi teatavat liiki ärireisid võivad nõuda viisat.

Järgnevalt on toodud näiteid selle kohta, mida peetakse “ajutiseks äritegevuseks”:

  • Äritehingute läbirääkimised
  • osalemine äriküsimustega seotud konverentsil või kongressil
  • Osalemine ärikonsultatsioonidel või koosolekutel

B-1 äriviisa intervjuule minekuks vajalikud dokumendid

Kehtiv pass – teie passi kehtivusaeg peaks olema vähemalt kuus kuud pärast kuupäeva, mil te kavatsete Ameerika Ühendriikidest uuesti lahkuda. Iga isik, kes vajab viisat, peab esitama oma taotluse, sealhulgas kõik oma pereliikmed, kes on loetletud peamise taotleja passis.

Online-kinnitusleht, mille saite pärast vormi DS-160 (mitteimmigrantide viisataotlus) esitamist internetis.

Maksekviitung – igaüks, kes pidi maksma taotluse esitamise tasu, peab säilitama maksekviitungi ja esitama selle viisaintervjuul.

Hiljutine foto – veebipõhise viisataotluse vormi täitmisel palutakse teil üles laadida enda hiljutine foto. Kui üleslaadimine ei õnnestu, peate viisaintervjuule kaasa võtma ettenähtud vormingus väljatrükitud foto.

Täiendavad dokumendid – enne viisaintervjuule minekut peaksite kõigepealt külastama selle Ameerika Ühendriikide saatkonna või konsulaadi veebisaiti, kus te taotlete viisat. Teil võidakse paluda esitada täiendavaid dokumente, et tõestada, et te kvalifitseerute. Näidetena võib tuua järgmised tõendid:

  • Teie USA külastuse eesmärk
  • et teil on rahalised vahendid, et katta kõik reisiga seotud kulud.
  • et te kavatsete pärast reisi uuesti USAst lahkuda.

Ametiasutused aktsepteerivad tavaliselt piisava tõendina teie perekondlikke sidemeid USAs ja/või seda, et te töötate oma kodumaal. Kui te ei suuda tasuda kõiki reisiga seotud kulusid, on üks võimalus esitada piisav tõend selle kohta, et keegi teine on valmis katma kõik või osa neist kuludest.

Viisataotlejad peavad kvalifitseeruma oma elukoha ja/või sidemete alusel oma kodumaal, mitte andma kinnitusi sõprade ja pereliikmete poolt USAs. Külalisviisa taotlemisel ei ole vaja esitada ka toetusavaldust või kutsekirja. Kui te otsustate ikkagi võtta ühe neist dokumentidest viisaintervjuule kaasa, siis arvestage palun, et seda ei saa kasutada tegurina, kui ametiasutused otsustavad, kas te vastate viisakriteeriumidele või mitte.

Välismaalasena Ameerika Ühendriikidesse sisenemine ettevõtte asutamiseks

Kui välismaalane soovib minna Ameerika Ühendriikidesse ettevõtlusega alustama, on eespool käsitletud B-1 viisal mitmeid puudusi. Nende hulka kuuluvad:

  • See võib olla vähem paindlik kui alternatiivsed viisavõimalused
  • See ei sobi pikaajaliseks äritegevuseks
  • See ei kehti nende suhtes, kes soovivad töötada Ameerika Ühendriikides.

Kui te olete praegu oma riigis tegutseva ettevõtte omanik, peaksite kaaluma mõningaid muid võimalusi. Loe edasi, et saada rohkem üksikasju.

Ettevõtjasisene üleviimine (L-1)

Seda tüüpi viisa on mõeldud inimestele, kes töötavad rahvusvahelises ettevõttes kõrgetasemelise juhi, juhtivtöötaja või kõrgelt kvalifitseeritud töötajana. See on vajalik, kui ettevõte soovib ühe või mitu sellist isikut Ameerika Ühendriikidesse või Ameerika Ühendriikidest üle viia.

Üks selle viisatüübi suurimaid eeliseid on see, et viisaomaniku abikaasale ja/või ülalpeetavatele võidakse anda L-2 viisa, mis võimaldab neil selles riigis viibimise ajal Ameerika Ühendriikides töötada. Lisaks sellele on tööandjal lubatud esitada üks üldine taotlus, et taotleda korraga rohkem kui ühte L-1-viisat.

E-Visas

E-viisat on kolme erinevat tüüpi: E-1, E-2 ja EB-5.

Lepingulise ettevõtja viisa (E-1)

See on parim võimalus välisinvestoritele, juhtidele ja lepingujärgsete riikide ettevõtete spetsialistidele, kes soovivad külastada Ameerika Ühendriike mis tahes järgmistel põhjustel:

  • Haldada märkimisväärset investeeringut riigis
  • Ameerika Ühendriikide ja välismaise ettevõtte vahelise kaubavahetusega tegelemine.

Käesoleva viisa puhul on kaubandus määratletud kui ülemaailmne tehnoloogia, kaupade ja/või teenuste vahetus.

Lepinguriikidest pärit ettevõtted, kes kavatsevad saata kõrgetasemelisi töötajaid Ameerika Ühendriikidesse ettevõtet rajama, võivad leida E-1-programmi oma parimaks valikuks. Kuigi selle viisa puhul ei ole konkreetset dollarite väärtust, mis määratleb ettevõtjat, peaks vähemalt 50% tema kaubandustegevusest toimuma USAs.

E-1 viisaga seotud eeliste hulka kuulub see, et viisaomanik võib vabalt reisida Ameerika Ühendriikidesse ja tagasi. Seda tüüpi viisat saab ka piiramatult 2 aastaks pikendada, tingimusel et teie staatus ei muutu. Teie ülalpeetavatel on samuti lubatud teiega USAs ühineda, kuni teie E-1 staatus kehtib. Lisaks saab teie abikaasa seaduslikult riigis tööle asuda.

E-2 viisa

Investorid, kes soovivad alustada või kasvatada ettevõtet Ameerika Ühendriikides, võivad leida E-2 viisa parimaks alternatiiviks. Sarnaselt oma E-1 vastandiga ei nõuta teie USA-sse tehtud investeeringu kindlat dollarilist summat, kui see on “märkimisväärne”.

Üldiselt kehtib aga, et mida väärtuslikum on ettevõte, seda väiksem peab olema USAs tehtud investeeringu osa selle koguväärtusest. Väike protsent väga suurest ettevõttest on muidugi ikkagi rohkem kui suur protsent palju väiksemast ettevõttest.

Sarnaselt E-1 viisale võimaldab ka E-2 viisa tähtajatut pikendamist ning teie abikaasa ja teie ülalpeetavad saavad teiega Ameerika Ühendriikides ühineda.

E1- või E-2 viisa taotlemine

E-1 ja E-2 viisa taotlemise kord on praktiliselt sama. Mõlemad taotlused tuleb saata USA konsulaadile/saatkonnale, kelle pädevusse see küsimus kuulub. Ainus erinevus seisneb nõutavate tõendavate dokumentide tüübis ja maksumuses.

Investori roheline kaart ehk EB-5 viisa – Siiani oleme arutanud mitteimmigrantide viisasid, mis annavad omanikule õiguse töötada Ameerika Ühendriikides piiratud aja jooksul. EB-5 viisa ehk nn roheline kaart võimaldab riigis alaliselt elada.

Taotleja peab investeerima ettevõttesse pool miljonit kuni miljon USA dollarit. Kui ettevõte asub kõrge tööpuudusega maapiirkonnas, on summa 500 000 dollarit. Protsessi käigus tuleb luua vähemalt 10 töökohta.

Aastas antakse välja ainult 10 000 EB-5 viisat. Umbes 5000 neist tehakse kättesaadavaks inimestele, kes esitavad taotluse pilootprogrammi raames CISi määratud piirkondliku keskuse kaudu.

Äriühing võib olla mis tahes järgmine (kuid mitte ainult):

  • Haldusfirma
  • Korporatsioon
  • Ühisettevõte
  • Äriühingu usaldus
  • Partnerlus
  • Üksikettevõtja

Praeguse seaduse kohaselt võivad taotlusi esitada kõikide riikide taotlejad. Kui taotlus rahuldatakse, võivad rohelise kaardi saada ka abikaasad ja alla 21-aastased ülalpeetavad.