Millised on peamised Ameerika Ühendriike ümbritsevad piiripunktid?

Category: ESTA nõuded | 0
USA piiriületused

Kuidas kavatsete Ameerika Ühendriikidesse siseneda? See on küsimus, mida paljud reisijad reisi planeerimisel endale ei esita. Tavaliselt on vaikimisi valikuvõimalus lennata, kuid reisijad võivad riiki siseneda ka maismaad või merd mööda. Sõltumata sellest, kas sisenete USAsse maismaa-, õhu- või mereteed pidi, vajate ESTA-luba, kui teil on viisavabadusprogrammi (VWP ) riigi pass.

Selles artiklis arutame olukordi, kus reisijad sisenevad USAsse maismaa-, mere- või õhuteed pidi, ning arutame nende võimalusi ESTA või USA viisa saamiseks sõltuvalt reisijate asjaoludest.

USA-Mehhiko piiri läbimine ESTAga

USA-Mehhiko piir on üks maailma kõige tihedama liiklusega piir, mida ületavad igal aastal miljonid inimesed. Kui kavatsete Mehhikost USAsse reisida, peate veenduma, et teil on olemas nõuetekohased dokumendid. ESTA (elektrooniline reisiloa süsteem) on vajalik kõigile 40 VWP-riikidest pärit reisijatele. See tuleb saada enne USAsse saabumist. ESTA-luba saab taotleda internetis ja see kehtib mitme reisi jaoks kahe aasta jooksul. Kui teil on kinnitatud ESTA reisiluba, peaksite saama piiri ületada probleemideta. Pidage siiski meeles, et ESTA-luba ei taga USAsse sisenemist. Piirivalveametnikud võivad teid siiski kontrollida. Kuid ESTA reisiloa abil saate USAsse reisida rahulikult, teades, et teil on nõuetekohased dokumendid. Kui teile ei anta ESTA-luba või kui te ei vasta nõuetele, vajate riiki sisenemiseks USA viisat.

USA-Kanada piiri ületamine ESTAga

Ameerika Ühendriikide ja Kanada piir on maailma pikim rahvusvaheline piir, mis ulatub peaaegu 5525 miili Atlandi ookeanist Vaikse ookeani äärde. Kanadalaste jaoks on piiri ületamine lihtne, kui nad esitavad USA määratud sisenemissadamas kehtiva passi või muu reisidokumendi. Paljudele reisijatele, kes ei ole kanadalased, on vaja USA viisat. Kuid reisijad, kellel on VWP-s osaleva riigi pass, võivad USAsse siseneda ESTA abil. ESTA on digitaalne reisiluba, mis võimaldab õigustatud reisijatel siseneda USAsse äri-, turismi- või transiidi eesmärgil. ESTA eelis on see, et kuna tegemist on viisavabaduslepinguga, ei pea ESTAga heakskiidetud reisijad hankima viisat.

ESTA reisiloa saamiseks peab teil olema VWP-riigi pass ja kehtiv e-posti aadress. Kui olete oma taotluse esitanud, saate tolli- ja piirivalveametilt (CBP ) otsuse tavaliselt 72 tunni jooksul. Kui teie taotlus kiidetakse heaks, saate ESTA reisiluba kasutada USA ja Kanada piiri ületamiseks. Heakskiidetud ESTA-t saab kasutada kuni 90 päeva pikkuseks riigis viibimiseks ühe külastuse kohta. Kui teie ESTA reisiluba ei anta, võite siiski taotleda viisat. Oluline on märkida, et ESTA ei ole viisa. Kui te ei ole kindel, kas te vastate ESTA loa saamise tingimustele, või kui vajate abi taotluse täitmisel, soovitame teil konsulteerida kvalifitseeritud immigratsioonivolinikuga.

USA-Kariibi mere piiril reisimine ESTAga

USA ja Kariibi mere piir on populaarne purjetamisrada nii lõbusõidu- kui ka kaubalaevade jaoks. Sellel marsruudil sõitvad laevad peavad vastama nii USA kui ka sihtriigi kehtivatele eeskirjadele. USA lipu all sõitvate laevade puhul hõlmab see kehtiva ESTA loa saamist enne saabumist. ESTA reisiluba on vajalik kõigile mitte-USA kodanikele, kes sisenevad Ameerika Ühendriikidesse meritsi, ja seda saab taotleda internetis USA Sisejulgeolekuministeeriumi veebisaidil. Kaubalaevad peavad saama USA rannavalve dokumenditunnistuse. Lisateabe saamiseks USA ja Kariibi mere piiri ületamise kohta võiksite konsulteerida nii Ameerika Ühendriikide kui ka sihtriigi asjaomaste ametiasutustega.

Kokkuvõte

Kui te kavatsete sõita mõnele USA piirile, on oluline teada, milliseid dokumente te vajate. USA-Mehhiko ja USA-Kanada piiri läbivatele VWP-reisijatele piisab ESTA-st. Kui olete pärit VWP-riigist ja sõidate USA-Kariibi mere piirilt, vajate samuti ESTA-luba. Kui teil ei ole õigust saada ESTA-luba või kui teile keelduti ESTA-luba andmast, peate Ameerika Ühendriikidesse maismaa-, mere- või õhuteed pidi sisenemiseks hankima viisa. Tehke kindlasti oma uurimistöö ette, et vältida probleeme Ameerika Ühendriikidesse sisenemisel.