Miks nõuab ESTA minu sotsiaalmeedia andmeid?

Category: ESTA sotsiaalmeedia | 0
ESTA sotsiaalmeedia teave

Mil viisil kasutab CBP minu sotsiaalmeedia andmeid, mis koguti uue küsimuse kaudu, mis lisati ESTA taotlusse 2016. aasta detsembris?

CBP kasutab sotsiaalmeediast saadud andmeid kontrollimenetluste parandamiseks. Seda võib kasutada ka võimalike ohtude kindlakstegemiseks, ametliku otsuse tegemiseks VWP-programmi abikõlbmatuse erandite puhul, reiside kehtivuse ja seaduslikkuse kontrollimiseks ning ESTA taotluste läbivaatamise käigus.

Kas ma saan loobuda oma sotsiaalmeedia andmete esitamisest ESTA-l?

Kui te otsustate nendele küsimustele vastata ja CBP esialgne kontroll näitab, et teave on potentsiaalselt probleemne või et seda on vaja täiendavalt kontrollida, uurib CBP erialaametnik avalikult kättesaadavaid andmeid mõnel või kõigil sotsiaalmeediaplatvormidel. Seda tehakse viisil, mis arvestab taotleja valitud privaatsusseadeid selle konkreetse platvormi jaoks koos muude vahendite ja andmetega, mida CBP töötajad oma ülesannete täitmisel tavapäraselt kasutavad.

Kuidas kasutaks CBP minu sotsiaalmeedia teavet?

Näiteks võib CBP kasutada sotsiaalmeedia teavet, et kinnitada või toetada teavet, mille reisija on oma taotluses esitanud. See lihtsustab seaduslikku reisimist, sest see annab võimaluse otsustada selliste küsimuste üle nagu amet, isik, varasemad reisid ja muud sarnased küsimused.

See võib olla kasulik ka võimalike pettuse või pettuse juhtumite väljatoomiseks. Sotsiaalmeedia andmed võiksid näiteks aidata teha vahet nendel inimestel, kelle andmed tõendavad nende reisikõlblikkust, ja nendel juhtudel, kus need andmed tekitavad muret.

Siseministeerium käsitleb sotsiaalmeedia tunnuseid samamoodi nagu kõiki teisi ESTA kaudu kogutud andmeid. Need menetlused on sisejulgeolekuministeeriumi poolt dokumenteeritud viimases PIA (eraelu puutumatuse mõju hindamine) ja SORN (System of Records Notice), mis mõlemad on kättesaadavad sisejulgeolekuministeeriumi veebisaidil www.dhs.gov/privacy.

Millised uued andmeelemendid lisati ESTA taotlusse 2016. aasta detsembris?

DHS lisas vormi I-94W ja ESTAsse järgmise (valikulise) küsimuse: “Palun sisestage teave, mis on seotud teie veebipõhise kohalolekuga – teenusepakkuja/platvorm – sotsiaalmeedia identifikaator”.

Läbivaadatud ESTA taotlusvormil on see küsimus selgelt märgitud kui “vabatahtlik”. Kui taotleja otsustab, et ta ei soovi seda teavet esitada või kui tal lihtsalt ei ole sotsiaalmeedia kontot, võib ta siiski esitada ESTA taotluse ilma negatiivsete järelduste või tõlgendusteta.

Iga ESTA taotlus võidakse mitmel põhjusel tagasi lükata ning ei ole mingit garantiid, et see kiidetakse heaks nii sotsiaalmeedia teabega kui ka ilma selleta.