Kuidas taotleda USA viisat?

Category: USA viisad | 0
Kuidas taotleda USA viisat?

Siin on juhised Ameerika Ühendriikidesse mitterahvusvahelise viisa taotlemiseks. Mitte-immigrantide viisasid kasutavad reisijad, kes ei kavatse Ameerika Ühendriikidesse immigreeruda. Nende hulka kuuluvad mitmed erinevad viisakategooriad, nagu B2-turismiviisa, B1-äriviisa, C-transiitviisa, samuti üliõpilasviisa ja muud viisatüübid. Reisijad, kellel ei ole õigust ESTA-le, võivad taotleda USAsse mitterahvusvahelist viisat, et külastada riiki lühiajaliselt turismi või ärilistel eesmärkidel.

[1] Määrake kindlaks, millist USA viisat te vajate.

Ameerika Ühendriikidesse reisimiseks sobiva viisa valimisel on oluline kaaluda oma visiidi iseloomu. Kas te reisite äri-, puhkuse-, õppe- või kombineeritud eesmärgil? Vastus sellele küsimusele määrab, kas vajate B-1 (äri-) või B-2 (turismiviisa) viisat. Kui kavatsete õppida USAs, vajate F-1 (akadeemilist) viisat. Samuti on oluline märkida, et kui teie reis ei kuulu ühegi nimetatud kategooria alla või kui te kavatsete viibida kauem kui kuus kuud, vajate tõenäoliselt hoopis teist tüüpi viisat. Lisaks osalevad teatavad riigid viisavabadusprogrammis, mis võimaldab nende kodanikele kuni 90 päevaks viisavabalt USAsse siseneda, kui nad vastavad teatavatele kriteeriumidele ja neil on kehtiv elektrooniline reisiloa süsteem (ESTA). Siiski on alati parem enne lõplike plaanide tegemist USA saatkonna või konsulaadi poole pöörduda. Kui võtate aega õige viisa väljaselgitamiseks ja selle taotlemiseks, tagate sujuva riiki sisenemise ja sisserännet käsitlevate seaduste järgimise oma visiidi ajal.

[2] Koguge vajalikud dokumendid USA viisa taotlemiseks.

USA viisa taotlemine võib olla keeruline ja aeganõudev protsess. On olemas mitu erinevat viisakategooriat ja igal kategoorial on oma nõuded. Selleks, et suurendada oma eduvõimalusi, on oluline veenduda, et teil on kõik nõutavad dokumendid olemas enne taotluse esitamise protsessi alustamist. Esimene samm on järgmiste esemete kogumine:

  • pass, mis kehtib vähemalt kuus kuud kauem kui teie kavandatud viibimine Ameerika Ühendriikides.
  • Mitte-immigrantide viisataotluse vorm (DS-160)
  • Hiljutine foto, mis vastab vormil esitatud nõuetele.
  • tõendav dokument, näiteks ärikiri või kutse, kui teie viisakategooria nõuab seda.
  • Tõend mitteimmigrantide viisataotluse lõivu tasumise kohta (160 dollarit enamiku taotlejate puhul).

Kui olete kõik vajalikud dokumendid kokku kogunud, võite alustada taotluse vormi täitmist. Täitke kindlasti kõik osad täpselt ja tõeselt. Ebatäpne või ebatäielik teave võib põhjustada viivitusi teie taotluse menetlemisel või isegi viisa andmisest keeldumist. Kui teil on küsimusi, konsulteerige kogenud sisserändeadvokaadiga, kes aitab teid protsessi käigus juhendada.

[3] Täitke USA viisataotluse vorm.

Ameerika Ühendriikide viisa taotlemise protsess võib tunduda hirmutav, kuid me oleme siin, et aidata. Esimene samm on täita veebipõhine viisataotluse vorm. Selles vormis küsitakse põhiteavet teie, teie reisiplaanide ja rahaasjade kohta. Vastake kõigile küsimustele kindlasti tõeselt ja täpselt. Kui olete vormi esitanud, peate leppima kokku intervjuu USA saatkonnas või konsulaadis. Vestlusel esitatakse teile küsimusi teie tausta ja reisiplaanide kohta. Võtke vestlusele kindlasti kaasa kõik nõutavad dokumendid, sealhulgas pass, fotod ja tõendavad dokumendid. Kui teie taotlus kiidetakse heaks, antakse teile viisa, mis võimaldab teil siseneda Ameerika Ühendriikidesse teatud ajaks. Heakskiidetud USA viisa annab ainult loa reisimiseks USA sisenemissadamasse, näiteks lennujaama, kai või maismaapiirile. See ei taga Ameerika Ühendriikidesse sisenemist. Lõplikult otsustab tolli- ja piirivalveametnik (CBP ), kas reisija saab riiki siseneda või mitte.

[4] Maksa USA viisataotluse esitamise tasu.

USA viisataotluse esitamise tasu on kohustuslik tasu, mida kõik taotlejad peavad oma viisataotluse menetlemiseks maksma. Praegune lõiv on 160 dollarit ja see tuleb enne taotluse esitamist täies ulatuses tasuda. Tasu maksmiseks on mitu võimalust, kuid kõige tavalisem on kasutada krediit- või deebetkaarti. Taotlejad võivad maksta ka pangaülekandega, sularahatšekiga või maksekorraldusega. Oluline on märkida, et viisataotluse tasu ei tagastata, isegi kui taotlus ei ole edukas. Seetõttu peaksid taotlejad enne tasu maksmist olema kindlad, et nad vastavad kõigile nõuetele. Lisateavet selle kohta, kuidas maksta USA viisataotluse tasu, leiate ametlikul veebisaidil.

[5] Lepige kokku oma USA saatkonna või konsulaadi viisakohtumine.

Enne USA saatkonna või konsulaadi viisakohtumise planeerimist peate tegema mõned asjad. Allpool on loetletud, kuidas saatkonna või konsulaadi vastuvõtu aega kokku leppida:

  1. Enne saatkonna kohtumise määramist peate digitaalselt allkirjastama ja esitama oma DS-160 taotluse USA välisministeeriumi veebisaidil.
  2. Kui olete DS-160 taotluse esitanud, printige välja ja salvestage taotluse esitamise kinnituse lehekülje digitaalne PDF-versioon.
  3. Nüüd saate kohtumise broneerimiseks külastada ühte paljudest saatkonna kohtumiste planeerimise veebisaitidest. Saate vaadata ja valida vaba kuupäeva ja kellaaja. Kui soovite leida sobivama aja, saate kohtumisi ka ümber planeerida. Saatkonna või konsulaadi vastuvõtu ajal maksate ka USA viisa taotlemise tasu. Kohtumiste ajakava veebisaidi lingid on allpool:
    1. https://ais.usvisa-info.com/en-us/countries_list/niv
  4. Kui teile teatatakse, peate esitama tõendavad dokumendid vähemalt üks päev enne kavandatud vestlust, seega varuge selleks piisavalt aega. Samuti peaksite olema teadlik viisataotlejatele nõutavast riietumiskoodeksist, kui see sõltub sellest, millise saatkonna kaudu te taotlete viisat.
  5. Ärge unustage, et võtaksite vestlusele kaasa koopia oma ametisse nimetamise kinnitusest ja kõik nõutavad dokumendid.

Nende sammude abil peaks USA saatkonna või konsulaadi viisakohtumise planeerimine olema lihtsam.

[6] Osalege oma USA saatkonna vestlusel.

Kui taotlete USA viisat, peate osalema intervjuul USA saatkonnas või konsulaadis. Intervjuu eesmärk on tagada, et teil on õigus taotleda taotletava viisakategooria taotlust ja saada lisateavet teie taotluse kohta. Oluline on meeles pidada, et intervjuu ei ole test ja ei ole olemas õiget või valet vastust. Siiski on oluline olla valmis, et jätta võimalikult hea mulje. Siin on mõned näpunäited USA saatkonna vestlusel osalemiseks:

Ole õigeaegselt kohal

See võib tunduda iseenesestmõistetavana, kuid on oluline, et jõuaksite vestlusele õigeaegselt. Hilinemine ei jäta konsulaarametnikule head muljet ja võib kaasa tuua teie taotluse tagasilükkamise.

Riietuge asjakohaselt: Võib olla kasulik kaaluda, kas riietuda intervjuuks sobivalt. Kuigi mugavus on kõige tähtsam, püüdke teha jõupingutusi ja riietuda professionaalselt.

Ole aus

Intervjuu ajal küsimustele vastates on oluline olla aus ja tõene. Ärge püüdke konsulaarametnikku eksitada ega anda valeandmeid. Vastasel juhul võidakse teie taotlus tagasi lükata.

Olge valmis

Üks parimaid viise, kuidas intervjuul hea mulje jätta, on olla hästi ette valmistatud. See tähendab, et teil peavad olema kaasas kõik vajalikud dokumendid ja te peate olema kursis oma juhtumi üksikasjadega. Samuti aitab läbi vaadata tavalised viisaintervjuu küsimused, et olla valmis läbimõeldud vastustega.

Järgige juhiseid

Lõpuks on oluline järgida kõiki juhiseid, mida konsulaarametnik intervjuu käigus annab. See hõlmab selliseid asju nagu intervjueerija küsimuste ajal mitte katkestada ja kohtumise ajal telefonikõnesid mitte vastu võtta. Juhiste järgimine näitab, et olete USA viisa saamise suhtes lugupidav ja tõsiseltvõetav.

Kokkuvõte

USA viisa taotlemine võib tunduda hirmuäratav ülesanne, kuid kui järgite eespool kirjeldatud samme, saate vajaliku viisa kätte. Tehke kindlaks, millist tüüpi viisat te vajate, koguge kõik vajalikud dokumendid, täitke taotlusvorm, tasuge tasu ning leppige kokku ja osalege saatkonna kohtumisel. Hoolika planeerimise ja detailidele tähelepanu pööramise korral ei pea USA viisa saamine olema keeruline ega stressirohke.