Kuidas saab USAsse siseneda turistiviisaga?

Category: USA viisad | 0
Kuidas ma saan USAsse siseneda turistina

Kui olete mõne välisriigi kodanik ja soovite USAsse siseneda, peate kõigepealt esitama veebipõhise viisataotluse. Külalisviisad jagunevad kahte kategooriasse:

  • B-1, kui teie visiit toimub ärilistel eesmärkidel
  • B-2, kui soovite külastada USA-d turistina.

B-2 külalisviisaga on teil lubatud teha mis tahes järgmist:

  • Puhkusele (puhkusele) minna USA-sse
  • Osalege turismiga seotud tegevustes
  • Külastada perekonda või sõpru
  • Minge ravile
  • osaleda amatöörina spordi-, muusika- või muudel sarnastel üritustel või võistlustel, tingimusel et te ei saa tasu
  • Võtta osa ühiskondlikest üritustest, mida korraldavad teenistus-, sotsiaal- või vennaskonnaorganisatsioonid.
  • Registreeru lühikesele õppekursusele, mis on mõeldud ainult meelelahutuseks, nt 2-päevane fotokursus.

Kui teil on B-2 külalisviisa, siis ei ole lubatud järgmised dokumendid.

  • Õppimine kraadi või diplomi omandamiseks
  • Töötamine
  • etenduse läbiviimine tasu eest või tasulise publiku ees
  • USAsse sisenemine, kui olete õhusõiduki või laeva meeskonnaliige.
  • Töötamine raadios, välisajakirjanduses, trükiajakirjanduses, filmis või teabemeedias.
  • Elavad alaliselt Ameerika Ühendriikides
  • Sünnitusturism, st reisimine USAsse peamiselt sünnitamiseks, et laps saaks USA kodakondsuse.

Kuidas taotleda USA viisat?

Viisa taotlemise protsess hõlmab erinevaid etappe ning nende täitmise järjekord ja viisakorraldus võib USA saatkonniti erineda. Palun külastage oma kohaliku konsulaadi või saatkonna veebisaiti, et saada lisateavet.

Veebipõhine viisataotlus

Vorm DS-160: Taotlus mitteresidentide viisa saamiseks. Te peate täitma viisataotluse internetis, seejärel printima kinnituse lehe välja ja võtma selle kaasa isiklikule vestlusele.

Foto: Samal ajal, kui te täidate vormi DS-160, peate üles laadima enda foto õiges formaadis.

Plaanige isiklik intervjuu

Välja arvatud mõned erandid (vt allpool), tuleb teil viisataotluse raames osaleda isiklikul vestlusel.

  • Kui olete 13-aastane või noorem, ei nõuta tavaliselt vestlust.
  • Kui olete vanuses 14-79 aastat, on vajalik intervjuu.
  • Kui olete 80-aastane või vanem, ei ole intervjuu tavaliselt vajalik.

Pange tähele, et viisavestluse jaoks peate broneerima aja Ameerika Ühendriikide konsulaadis või saatkonnas teie elukohariigis. Kui teete seda mõnes teises konsulaadis või saatkonnas, võib viisat olla raskem saada.

Isikliku intervjuu ooteaeg võib erineda märkimisväärselt eri kohtades ning see võib sõltuda ka viisakategooriast või aastaajast. Seepärast peaksite te võimalikult kiiresti taotlema B-2 viisat.

Allpool on esitatud mõned tüüpilised ooteajad kalendripäevades (detsember 2022):

  • London, Ühendkuningriik: 81
  • Pariis, Prantsusmaa: 130
  • Rio de Janeiro, Brasiilia: 428
  • Johannesburg, Lõuna-Aafrika: 7
  • Bangkok, Tai: 3

Praeguse keskmise ooteaja teada saamiseks helistage oma kohalikus konsulaadis või saatkonnas.

Valmistuge isiklikuks vestluseks, makstes vajalikud tasud.

Kui peate tasuma viisataotluse lõivu enne tähtaega, on parim võimalus maksta see võimalikult kiiresti. Kui teie B-2 viisa on heaks kiidetud ja sõltuvalt teie kodakondsusest, peate te võib-olla tasuma ka täiendava viisatasu. Lisateavet kohaldatavate lõivude kohta leiate Ameerika Ühendriikide konsulaadi või saatkonna veebisaidilt teie elukohariigis.

Veenduge, et teil on olemas kõik nõutavad dokumendid

Enne viisaintervjuule minekut veenduge, et teil on järgmised dokumendid valmis:

  1. Pass: Kui teie riik ei ole sellest nõudest vabastatud, peaks teie pass kehtima kuus kuud või kauem selleks ajaks, kui te Ameerika Ühendriikidesse naasete. Iga teiega koos reisiv isik, sealhulgas pereliikmed, peab esitama oma taotluse.
  2. DS-160 kinnitusleht: Vorm, mille olete pärast veebipõhise viisataotluse täitmist välja printinud.
  3. DS-160 lõivu tasumise kviitung: see tõendab, et olete tasunud taotluse esitamise lõivu.
  4. Foto: Kui proovisite veebipõhise taotluse esitamisel oma fotot üles laadida ja see ebaõnnestus, peate intervjuule kaasa võtma nõutavas formaadis väljatrükitud foto.

Kas minult võidakse nõuda täiendavaid dokumente?

On väga oluline, et te tutvuksite ka selle Ameerika Ühendriikide konsulaadi või saatkonna kohaliku veebilehega, kus te kavatsete taotlust esitada. Nad võivad nõuda lisadokumente, et teha kindlaks, kas te kvalifitseerute või mitte.

Näited võivad olla järgmised:

  • Teie reisi põhjus
  • Tõend teie kavatsuse kohta lahkuda USAst reisi lõpus
  • Tõend, et teil on piisavalt vahendeid, et tasuda kõik külastusega seotud kulud.

Tõend perekondlike sidemete ja/või töötamise kohta teie elukohariigis võib olla piisav, et näidata teie külastuse põhjust ja tõestada teie kavatsust naasta oma koduriiki visiidi lõppedes. Kui te ei suuda reisikulusid ise katta, võidakse teilt paluda tõendit, et mõni teine isik võtab osa või kõik kulud enda kanda.

Viisataotleja peab kvalifitseeruma oma perekondlike sidemete ja koduriigis elamise alusel, mitte pereliikmete või sõprade kinnituste alusel Ameerika Ühendriikides. Turistiviisa taotlemisel ei ole vaja esitada toetusavaldust ega kutsekirja. Kui te siiski otsustate tuua sellise dokumendi oma taotluse toetuseks, arvestage palun, et seda ei võeta arvesse, kui otsustatakse, kas teil on õigus saada viisat või mitte.

Osalemine isiklikul viisaintervjuul

Teid küsitleb konsulaarametnik, et teha kindlaks, kas te vastate kõigile USA külalisviisa saamise nõuetele. Te peate talle tõestama, et te vastate erinevatele Ameerika Ühendriikide seaduslikele nõuetele selle viisatüübi puhul.

Taotlemise käigus võetakse digitaalsed sõrmejäljed. Tavaliselt toimub see isikliku vestluse raames, kuid teie asukohas võib see olla erinev.

Pärast vestluse lõpetamist võib konsulaaresindus otsustada, et taotlus peab läbima täiendavaid haldusmenetlusi. Sellisel juhul selgitab konsulaarametnik teile, mis edasi saab.

Mis juhtub pärast minu viisataotluse heakskiitmist?

Pärast viisa kinnitamist ja sõltuvalt teie kodakondsusest peate te võib-olla maksma nn viisa väljastamise tasu ja korraldama, kuidas pass (koos viisaga) teile tagastatakse.

Mis juhtub, kui ma sisenen USAsse?

Viisa võimaldab välismaa reisijatel sõita Ameerika Ühendriikide sisenemissadamasse (tavaliselt lennujaama) ja taotleda luba riiki sisenemiseks. See ei anna viisainimesele siiski automaatset õigust USAsse siseneda.

DHSi (Department of Homeland Security) ja CBP (Customs and Border Protection) ametnikel teie sisenemissadamas on vajalikud volitused, et lubada või keelata USAsse sisenemine. Kui te saate riiki sisenemiseks rohelise tule, annab CBP ametnik teile kas paberkandjal saabumis-/väljumisprotokolli (vorm I-94) või sissesõidutempli teie passi.

Mis juhtub, kui ma ei lahku Ameerika Ühendriikidest, kui mu viisa aegub?

Kui te ei lahku USAst enne oma viisa kehtivusaja lõppu, muutub teie staatus “out of status”. Immigratsiooni ja kodakondsuse seaduse (paragrahv 222(g)) kohaselt muutuvad automaatselt kehtetuks nende külastajate viisad, kelle staatus on kaotatud. Kui teil oli mitmekordne viisa, tühistatakse ka see ja te ei saa seda tulevikus enam Ameerika Ühendriikidesse sisenemiseks kasutada.

Kui te ei lahku USAst enne viisa kehtivusaja lõppu, võib see muuta teid ka tulevikus viisa saamise kõlbmatuks.

Mida peaksin tegema, kui mu staatus muutub?

Kui teie plaanid Ameerika Ühendriikides viibimise ajal ootamatult muutuvad, nt kui abiellute Ameerika Ühendriikide kodanikuga või saate tööpakkumise, võite taotleda USCIS-ilt (Ameerika Ühendriikide kodakondsus- ja sisserändeteenistus) oma staatuse muutmist mitteresidentide kategooriast teise kategooriasse.

Selle aja jooksul, mil te olete USAs, ei pea te staatuse muutmiseks taotlema teist viisat. Kui olete riigist lahkunud, peate siiski taotlema täiesti uut viisat Ameerika Ühendriikide konsulaadist või saatkonnast.

Muu oluline teave

Kõik, kes külastavad Ameerika Ühendriike B-1 külalisviisaga, ei tohi riigis töötada ega töötada. See ei ole mingil juhul garanteeritud, et te saate tööviisa. Enne viisa väljastamist ei tohiks te seega osta pileteid ega teha mingeid lõplikke korraldusi.

Isegi kui teie pass on aegunud, jääb teie USA viisa kehtima, kui see on veel kehtiv. Kui viisat ei ole tühistatud või tühistatud, kehtib see kuni selle kehtivusaja lõpuni. Kui teie pass on seega aegunud, kuid sisaldab kehtivat viisat, ei tohiks te viisat aegunud passist eemaldada. Pigem taotlege uus pass ja kasutage seda koos aegunud passis oleva viisaga USAsse reisimiseks.