Kuidas ma saan ettevõtjana USAsse siseneda?

Category: ESTA nõuded | 0
ESTA või viisa ettevõtjana?

Kui te olete ärimees, kes soovib reisida Ameerika Ühendriikidesse piiratud ajaks konkreetsel eesmärgil, on sõltuvalt asjaoludest mitmeid võimalusi.

ESTA loa taotlemine

Viisavabadusprogrammi raames saavad abikõlblike riikide kodanikud siseneda USAsse lühiajalisteks visiitideks ajutistel ärilistel eesmärkidel ilma viisata. Need õnnelikud inimesed peavad lihtsalt taotlema internetis nn ESTA-luba. ESTA loa heakskiitmise protsess kestab väga sageli vaid mõned minutid ja harva kauem kui kolm päeva.

Näited õiguspärase ajutise äritegevuse eesmärgi kohta on järgmised:

– Osalemine ärikonsultatsioonidel või ärikohtumistel
– Osalemine ärikonverentsil või konverentsil
– USAsse ärilepingu üle läbirääkimiste pidamiseks külastamine

Teine võimalus: B-1 äriviisa

B-1 äriviisa saamiseks peate tõendama, et teie reisi eesmärk on külastada USAd seadusliku äritegevuse eesmärgil ja et te kavatsete seal viibida teatud aja jooksul. Samuti peate tõendama, et teil on piisavalt rahalisi vahendeid, et katta oma reisikulud Ameerika Ühendriikides viibimise ajal.

Kui kaua võib B-1 viisa omanik jääda USAsse?

B-1 viisa omanik võib viibida USAs piiratud aja jooksul, mis on tavaliselt vahemikus 1-6 kuud. B-1 staatuses viibimise maksimaalne lubatud kogukestus ühe visiidi ajal on tavaliselt 1 aasta. Teie viibimise konkreetse kestuse määrab USA tolli- ja piirivalveamet(CBP) teie saabumisel.

Siinkohal on väga oluline märkida, et B-1 viisa omanikud ei tohi töötada ja peavad suutma end USAs viibimise ajal ise ülal pidada. Näiteks ei saa selle viisa alusel USAs viibides tegeleda ettevõtlusega ja elada selle ettevõtluse tuludest. Kui see on teie kavatsus, jätkake palun allpool oleva asjakohase jaotisega.

Ettevõtluse alustamine Ameerika Ühendriikides E-1 või E-2 viisaga

Kui te kavatsete asutada Ameerika Ühendriikides ettevõtte ja seejärel selle ettevõtte heaks töötades elatist teenida, on olemas mitu viisavõimalust. Üks võimalus on E-2 viisa, mis on avatud teatud riikide kodanikele, kellel on Ameerika Ühendriikidega sõprus-, kaubandus- või meresõiduleping.

Viimase teabe kohaselt on üle 60 riigi, kellel on Ameerika Ühendriikidega E-1 ja E-2 lepingud, mis võimaldavad välismaal sündinud investoritel alustada USAs ettevõtteid või töötada USAs teatud välisomanduses olevates ettevõtetes. E-2 lepinguriikide nimekiri sisaldab riike erinevatest piirkondadest, näiteks Euroopast, Aasiast ja Ameerikast.

Mõned riigid, kellel on Ameerika Ühendriikidega E-1 ja E-2 lepingud, on järgmised:

  • Albaania
  • Argentina
  • Kolumbia
  • Costa Rica
  • Ecuador
  • Egiptus
  • Eesti
  • Saksamaa
  • Honduras
  • Iirimaa
  • Itaalia
  • Jamaica
  • Jaapan
  • Korea
  • Mehhiko
  • Norra
  • Pakistan
  • Hispaania
  • Ühendkuningriik
  • Jugoslaavia

Täielik nimekiri E-2 lepinguriikidest on kättesaadav järgmisel USA valitsuse veebisaidil

Lugejad peaksid siiski teadma, et E-2 lepinguriikide nimekiri võib muutuda ilma eelneva etteteatamiseta. Seetõttu on väga soovitatav kontrollida kehtivat lepinguriikide nimekirja USA välisministeeriumist või rääkida kvalifitseeritud immigratsioonieksperdiga, kui te kaalute E-2 viisa taotlemist.

E-2 viisa saamiseks peate tõendama, et teil on kontrollosalus (50% või rohkem) ettevõttes ning te peate plaanima siseneda USAsse üksnes selle ettevõtte arendamiseks ja juhtimiseks.

E-2 viisa taotlemiseks peate kõigepealt tõestama, et ettevõte vastab seaduses sätestatud nõuetele. Teilt võidakse nõuda ka tõendeid selle kohta, et teie viibimine USAs on ajutine.

Mida peab E-2 viisataotlus sisaldama?

  1. DOS vormid DS-156, DS-156E ja DS-157 (viimane on mõeldud igale meessoost taotlejale, kes on vanem kui 16, kuid noorem kui 45).
  2. koopia teie kehtivast passist. Selle kehtivusaeg peaks olema vähemalt 6 kuud pärast seda, kui teie kavandatav külastus Ameerika Ühendriikidesse lõpeb, ja selles peaks olema üks või mitu tühja lehekülge.
  3. Tõendid selle kohta, et tegemist on tegeliku, tegutseva ettevõttega (aktsepteeritavad viisid selle tõendamiseks võivad olla näiteks kataloogid, aastaaruanded, uudisteartiklid või müügikirjeldus).

E-2 viisa antakse esialgu viieks aastaks ja te võite saada USA kodakondsus- ja immigratsiooniteenistuselt(USCIS) E-2 staatuse pikendamist kuni kaheks aastaks korraga.

Kuna pikendamiste arv ei ole piiratud, võite (vähemalt teoreetiliselt) jääda USA-sse lõputult. Abikaasa või abikaasa ja alla 21-aastased lapsed, kes soovivad teiega kaasa tulla või teiega ühineda selles riigis viibimise ajaks, võivad samuti taotleda E-2 lepingulist investori viisat.

E-2 viisa taotlemise menetlus hõlmab mitmeid etappe, sealhulgas E-2 ettevõtte asutamist, investeerimisvahendite ülekandmist E-2 ettevõtte pangakontole ja lõpuks E-2 viisataotluse esitamist.

Kuidas uuendatakse E-2 viisat?

E-2 viisa uuendamiseks või pikendamiseks peate tõendama, et te vastate jätkuvalt kõigile E-2 viisa nõuetele. Pikendusprotsess hõlmab vajalike dokumentide esitamist, mis tõendavad, et teil on kehtiv E-2 staatus.

Pikendamistaotlus tuleb esitada elektrooniliselt ja taotleja peab esitama kaaskirja, milles käsitletakse kõiki E-2 viisa saamise tingimusi. Lisaks sellele peab taotleja esitama ka sellised vormid nagu DS-160 Confirmation Sheet, DS-156E ja USA föderaalse maksudeklaratsiooni iga aasta kohta alates E-2 viisa viimasest väljastamisest.

Soovitame teil konsulteerida sisserändeadvokaadi või muu kvalifitseeritud spetsialistiga, et tagada, et te järgite kõige ajakohasemate eeskirjade ja suuniste järgimist, kui soovite alustada ettevõtlust Ameerika Ühendriikides.

Kui mul on E-2 viisa, kas ma võin USAst lahkuda ja tulla tagasi nii tihti kui tahan?

E-2 viisa ei sea mingeid reisipiiranguid ja viisaomanikud võivad enne E-2 staatuse lõppemist reisida nii mitu korda kui vaja. Lisaks sellele ei ole E-2 viisa omaniku välismaal viibimise aeg piiratud. E-2 viisa omanikud saavad tavaliselt Ameerika Ühendriikidesse sisenemisel maksimaalselt kaheks aastaks ning nad võivad saada USA kodakondsus- ja sisserändeteenistuselt (USCIS) pikendust kuni kaheks aastaks korraga.

Potentsiaalsed taotlejad peaksid samuti arvestama, et kuigi E-2 viisa ise ei sisalda reisipiiranguid, määrab USA tolli- ja piirivalveametnik iga kord riiki sisenemisel kindlaks, kui kaua teil on lubatud Ameerika Ühendriikides viibida. Lisaks peab E-2 viisa omanikul olema selge kavatsus lahkuda Ameerika Ühendriikidest, kui tema staatus lõpeb või lõpetatakse.

Kas ma võin külastada teisi riike USA B1/B2 viisaga?

Sellega seoses on meil häid uudiseid. USA B1/B2-viisaga saate külastada ka mitmeid riike, mis pakuvad viisavabadust inimestele, kellel on kehtiv USA viisa. Riikide nimekiri laieneb pidevalt. Mõned riigid lubavad teile siseneda, kui olete vähemalt korra USA-s käinud, teised aga võtavad teid vastu kehtiva USA viisa alusel, olenemata sellest, kas olete kunagi USA-s käinud või mitte.

Mõned riigid, mida saab külastada B1/B2-viisaga, on järgmised:

Kariibi mere piirkond

Antigua ja Barbuda, Aruba, Bahama, Anguilla, Bonaire, Curacao, Dominikaani Vabariik ja Saint Martin.

Kesk-Ameerika

Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras ja Nicaragua.

Lõuna-Ameerika

Colombia, Ecuador ja Peruu.

Aasia

Gruusia, Malaisia ja Filipiinid.

Euroopa

Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia ja Montenegro.

Oluline on meeles pidada, et viisareeglid võivad muutuda ilma ette teatamata, seega on alati hea mõte enne reisi planeerimist riigi viisabüroost järelepärida.

Muud viisavõimalused neile, kes soovivad USAs äri ajada.

Teine võimalus on EB-5 viisa, mis on sisserändajate viisa investoritele ja ettevõtjatele. EB-5 viisa saamiseks peate investeerima vähemalt 1 miljon dollarit (või teatud juhtudel 500 000 dollarit) ja looma vähemalt 10 täistööajaga töökohta USA töötajatele.

L1-viisa on teine võimalus ettevõtjatele, kes soovivad alustada ettevõtlust USAs. See viisa võimaldab välismaisel ettevõttel viia juht või juhtivtöötaja USAsse tööle uude kontorisse.

Oluline on märkida, et igal viisal on konkreetsed abikõlblikkuse kriteeriumid, mis on seotud investeeritud summa, töökohtade loomise ja muude nõuetega. Seepärast soovitame teil konsulteerida sisserändeadvokaadi või muu kvalifitseeritud spetsialistiga, et tagada, et te järgite kõige uuemaid eeskirju ja suuniseid, kui soovite alustada ettevõtlust Ameerika Ühendriikides.

Allikad

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visitor.html#overview
https://www.uscis.gov/working-in-the-united-states/temporary-visitors-for-business/b-1-temporary-business-visitor
https://www.cntraveller.in/story/40-countries-can-visit-us-visa/
https://www.thomascook.in/blog/travel-to-multiple-countries-with-a-us-visa
https://uk.usembassy.gov/visas/treaty-trader-or-treaty-investor/renewal-of-a-treaty-investor-visa-e-2/
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/fees/treaty.html