Kas ma vajan ESTA-luba, kui ma lendan eralennukiga või tšarterlennukiga?

Category: ESTA turism | 0
Eralennuk

Kuigi Ameerika Ühendriikidesse lendamine eralennuki või tšarterlennuki pardal võib olla elu kogemus, peate siiski järgima kõiki tavapäraseid õiguslikke nõudeid. Kui teie riik kuulub viisavabadusprogrammi (VWP), võite kehtiva ESTAga siseneda Ameerika Ühendriikidesse era- või tšarterlennukiga. Kui olete pärit muust kui VWP-riigist, peaksite viisat taotlema aegsasti enne seda, nagu ka siis, kui lendate kommertslennufirmaga.

Sõltumata lennu tüübist, peaks teil loomulikult olema ka oma
pass
kaasas, kui sisenete välismaalt Ameerika Ühendriikidesse. Kuigi tehniliselt võite siseneda sisemise
eralennule
näiteks New Yorgist Miamisse ilma passita, on tõenäoliselt parem, kui see on alati kaasas, et end identifitseerida.

Kas minu pagas skaneeritakse enne lendu?

Nagu kommertslendude puhul, kontrollitakse tavaliselt ka teie pagas enne tšarterlennuki või eralennuki pardale minekut. Seal ei ole kilomeetri pikkuseid järjekordi, nii et kogu protsess peaks olema kiire ja lihtne. Samuti ei kehti tavapärased piirangud pagasi maksimaalsele suurusele, nii et pagasi maksimaalne kogusuurus ja kaal on tavaliselt üsna helded.

Samuti ei pea te oma pagasiga mööda pikki koridore kõndima. Eralennuväljad või -terminalid on üldiselt mõeldud selleks, et tee lennukini oleks võimalikult lühike ja kiire.

Kas ma pean ikkagi läbima turvakontrolli?

Reisijad, kes soovivad siseneda era- või tšarterlennukisse, peavad läbima julgestuskontrolli, nagu nende kolleegid, kes lendavad kommertslennukitega. Erinevalt viimastest on lennuväljadel siiski eraterminalid, mis võimaldavad reisijatel siseneda lennukisse palju kiiremini ja ilma, et nad peaksid näiteks vedelikke eraldama või jalatsid jalast võtma. Tavapärased piirangud vedeliku kogusele, mida on lubatud lennukisse kaasa võtta, ei kehti tavaliselt eralendude puhul.

Teil on isiklik saatja, kes aitab teil hõlpsasti läbida privaatse registreerimisprotsessi. Erinevalt kommertslendude puhul järgitavast tavapärasest turvaprotokollist otsitakse teid vahetult enne lennukisse minekut läbi. Seega, kuigi te peate läbima turvakontrolli, on see kiirem ja lihtsam kui kommertslennul.

Kas nad kontrollivad teie pagasit ka eralennukil või tšarterlennukil?

Eralennukite ja tšarterlendude pagas peab endiselt läbima tavapärase röntgen- ja muu turvakontrolli ning seda võidakse kontrollida pisteliselt. See kehtib ka nende esemete kohta, mille võtate lennukisse kaasa käsipagasina. Näiteks elektroonikaseadmed, nagu sülearvutid, nutitelefonid ja käekotid.

Ooteala eraterminalides kipub samuti olema palju vaiksem kui nende ärilistes terminalides. Terminalipersonal või lennumeeskond vastutab reisijate, nende registreeritud pagasi ja käsipagasi registreerimise eest. Kokkuvõtteks võib öelda, et lennule registreerimine on kiirem ja lihtsam kui kommertslennufirmade puhul.

Kas mul on lubatud suitsetada eralennul/arterlennul?

Nagu varem mainitud, on
eralendude eeskirjad
ei ole nii ranged kui kommertslendude puhul. Seetõttu on suitsetamine esimese laeva pardal tavaliselt lubatud. Kui tegemist on rendilepinguga, võivad reeglid aga sõltuvalt omaniku eelistustest ettevõtetest erineda. Iga eralennuk või tšarterlennuk kehtestab oma reeglid selle kohta, mida võib pardal teha või mitte.

Kuigi eralennukites ja tšarterlennukites on võimalik lubada suitsetamist, peavad nad siiski järgima asjaomase reguleeriva asutuse kehtestatud eeskirju/eeskirju. See hõlmab ka piisava hulga tuhkakastide tagamist ja vajalike märkide paigaldamist.

Soovitame lugejatel siiski enne eralennule minekut küsida suitsetamisreeglite kohta. Kellelegi ei meeldi, kui keegi satub õhku ja satub vastuollu millegi nii igapäevase kui suitsetamise pärast.

Kas mul on võimalik teha tööd eralennu/arterlennu pardal

Kui olete ärimees või naine, tahaksite ilmselt teada, kas saate lennu ajal kasutada oma telefoni, tahvelarvutit või sülearvutit, et teha viimase hetke tööd. Tõsi on see, et peaaegu iga eralennuk pakub kindlat Wi-Fi-ühendust ja enamasti ka satelliittelevisioonitelefoni. Seega ei tohiks olla mingit probleemi, kui te võtate oma töövahendid pardale ja töötate lennu ajal oma lemmikjooki rüübates.

Olukord on sama, kui te töötate kaugtööd tehes ja vajate head Wi-Fi-signaali ning vaikset kohta, kus oma tööd teha. Tegelikult on teil eralennul tavaliselt palju rohkem privaatsust kui kommertslennul. Te peaksite saama nautida privaatseid telefonivestlusi ja kasutada sülearvutit konfidentsiaalse töö tegemiseks, ilma et teid häiriksid.

Ma reisin koos lemmikloomaga. Milline on olukord seoses eralennuga?

Iga lemmiklooma jaoks võib lend olla tõeliselt hirmutav kogemus. Võimalus lennata koos teiega salongis eralennul vähendab oluliselt stressi – nii lemmiklooma kui ka teie enda jaoks.

Lemmikloomade passe ja muid dokumente käsitlevad eeskirjad jäävad samaks, olenemata sellest, kas lendate äri- või eralennukiga. Te peate ikkagi tõendama, et loom on reisimiseks sobiv ja terve.

Kõige olulisem dokument, mida vajate, on lemmiklooma terviseohutuse sertifikaat. Selle peab välja andma kvalifitseeritud ja akrediteeritud veterinaararst. Selline sertifikaat kehtib 90 päeva, kuid see tuleb väljastada vähemalt kümme päeva enne reisi algust.

Samuti peab loomaarst tõendama, et teie lemmikloom on hea tervise juures ja et tal ei ole nakkushaigusi. Samuti on vaja vaktsineerimistunnistust, mis näitab, et ta on vaktsineeritud selliste haiguste vastu nagu marutaud. Lisaks palutakse teil anda loomaarstile looma mikrokiibi number, et ta saaks selle kanda lemmiklooma passi.

Lendamine koos lemmikloomaga Ameerika Ühendriikides

Ameerika Ühendriikide transpordi- ja põllumajandusministeeriumid on välja andnud järgmised suunised, kui tegemist on lendamisega koos
lemmikloomadega
Ameerika Ühendriikides viibides.

  • Kassid ja koerad peavad olema vähemalt 8 nädala vanused.
  • Nad peavad olema võõrutatud, enne kui nad saavad lennule minna.
  • Tuleb esitada tõend, et loom on marutaudi vastu vaktsineeritud.

Lõpptulemus

Lendamine eralennuki pardal on tavaliselt hämmastav kogemus, mis pakub ülimat mugavust ja luksust. Enne lendu peaksite siiski veenduma, et teil on olemas kõik vajalikud dokumendid, sealhulgas pass, mis kehtib vähemalt 90 päeva pärast tagasipöördumist, viisa või eTA. Ja kui lendate koos oma armastatud lemmikloomaga, veenduge, et tal on kehtiv lemmikloomapass, vaktsineerimistunnistus ja muud nõutavad dokumendid. Lemmikloomadel peab olema ka mikrokiip.