Kas ma pean USAsse sisenemiseks täitma tollivormi?

Category: ESTA turism | 0
USA lennujaama toll

Kõik Ameerika Ühendriikidesse sisenevad inimesed peavad läbima CBP (tolli- ja piirivalveamet) kontrollpunkti. See hõlmab muu hulgas tollideklaratsiooni vormi 6059B täitmist. Seda vormi jagab saabuvatele reisijatele saatja selles lennukis, laevas või bussis, millega te riiki sisenete. Vastasel juhul võite lihtsalt saabumisel ühe kätte võtta ja selle täita.

Kui olete vormi täitnud ja selle CBP ametnikule üle andnud, vaatab ta andmed läbi ja lööb templi. Samuti võidakse paluda teil näidata oma pagasit, et seda saaks kontrollida, kas see on vastavuses teie poolt vormile sisestatud andmetega. Ainult siis on teil lubatud need esemed Ameerika Ühendriikidesse tuua.

Miks pean ma täitma USA tollivormi?

See on viis, kuidas teavitada Ameerika Ühendriikide valitsust sellest, mida te riiki toite. Ebavajalike probleemide vältimiseks on väga oluline, et teie esitatud teave oleks õige. Te ei tohiks jätta hooletusse midagi, mida te Ameerika Ühendriikidesse sisse toite, isegi kui see on õun, mille ostsite stjuardessilt.

Kuigi see võib kiirustades tunduda tüütu, täidab tollivorm ka teist olulist eesmärki: tollimaksude kogumine isikutelt, kes toovad sisse tooteid, mille väärtus ületab nende isiklikku maksuvabastust (tavaliselt 800 dollarit). Samuti hoiatab see ametnikke, kui keegi üritab sisse tuua keelatud esemeid, näiteks välismaisest puidust valmistatud tooteid ja välismaiseid toiduaineid, mis võivad olla nakatunud kahjulike bakteritega, või ohtlikke esemeid, nagu noad või tulirelvad.

Kes on vabastatud tollivormi täitmisest?

Ainsad inimesed, kes ei pea seda vormi täitma, on Ameerika Ühendriikide kodanikud, need, kes kasutavad automaatset passikontrolliprotsessi (APC), rohelise kaardi omanikud ja isikud, kellel on ESTA või D-viisa.

Mida tuleb deklareerida tollivormis?

Kõik toiduained tuleb deklareerida – isegi kui ostsite need lennukist või lennujaamast. See hõlmab köögivilju, puuvilju, seemneid, taimi ja isegi putukaid, mida kavatsete süüa.

Vastavalt eeskirjadele hõlmab see sõna otseses mõttes kõiki toiduaineid, isegi kui ostsite õuna lennukist, laevast või bussist. Põhjus on selles, et kui te toite kahjustaja Ameerika Ühendriikidesse, võib see põhjustada suurt kahju ja isegi inimohvreid.

Teil võib olla lubatud hoida pakendatud toitu või suupisteid, kuid köögiviljad ja puuviljad tõenäoliselt konfiskeeritakse. Ärge võtke siinkohal riski: CNNi aruande kohaselt määras CBP agent paar aastat tagasi ühele naisele 500 dollari suuruse trahvi, kuna ta ei deklareerinud USAsse toodud õunu. Kuid asi võib minna veel hullemaks: maksimaalne trahv toiduainete deklareerimata jätmise eest on 10 000 dollarit.

Palun arvestage ka sellega, et kõik välismaalt ostetud esemed tuleb deklareerida, olenemata sellest, kas need jäävad USA-sse või viivad need tagasi oma kodumaale.

Kuigi eespool nimetatud tollimaksuvabastus kehtib kõigi reisijate suhtes, peate siiski deklareerima kõik välismaal ostetud esemed, sealhulgas kunstiteosed, kirjatarbed, riided ja kingitused.

Tollivormil palutakse teil loetleda kõik välismaal ostetud esemed ja märkida nende rahaline väärtus. Seepärast on hea mõte võtta kaasa kviitungid, eriti kallimate toodete puhul. Selle puudumisel peate esitama hinnangulise väärtuse ja lootma, et ametnik nõustub teiega.

Samuti tuleb deklareerida tollimaksuvabas jaemüügipunktis ostetud kaubad.

Lihtsalt see, et ostsite enne lennu väljumist kiiresti oma perele USAs lennujaama tollimaksuvabast poest toreda kingituse, ei tähenda, et te ei pea seda tollivormis deklareerima või et te ei pea nende eest tollimaksu maksma, isegi kui need on maksu- ja tollimaksuvabad selles riigis, kust te need ostsite. CBP veebilehe kohaselt peate maksma tasu, kui tollimaksuvabas kaupluses ostetud kaupade koguväärtus on suurem kui teie isiklik maksuvabastus.

Te peate võib-olla arutama USAsse toodavaid esemeid tolliametnikuga.

Alati, kui te toite välismaalt Ameerika Ühendriikidesse näiteks toiduaineid, peate enne riiki sisenemise lubamist läbima ühe või mitu lisamenetlust. Tolliametnikud võivad teile näiteks esitada mitmeid lisaküsimusi.

Kui soovite riiki tuua kaubanduslikku kaupa, mille väärtus ületab teile antud maksuvabastuse, palutakse teil tõenäoliselt minna kassasse, et täita deklaratsioon ja maksta vajalikud tollimaksud. Keelatud esemed, sealhulgas köögiviljad, puuviljad ja seemned, konfiskeeritakse siiski tõenäoliselt.

Kuigi need lisaprotseduurid võivad võtta üsna palju aega, ei tähenda see tavaliselt, et teid hoitakse lennujaamas mitu tundi – välja arvatud juhul, kui te toite sisse kaubanduslikke tooteid või kalleid esemeid.

Tolliametnik ei ole reeglina väiklane. Kui teie individuaalne limiit on näiteks 500 dollarit ja te deklareerite kauba väärtuseks 520 dollarit, on tõenäoline, et ta lihtsalt lubab teil jätkata ilma pikema jututa. Sellest hoolimata peaksite alati olema valmis tegema seda, mida tuleb teha, ja maksma vastavad tasud.

Valetamine võib kaasa tuua tohutuid karistusi

Kuigi te peate maksma (suhteliselt väikest) tasu deklareeritud esemete eest, kui nende koguväärtus ületab teie suhtes kohaldatavat maksuvabastust, võib kogu asi minna palju kallimaks, kui te jääte tabamata, kui te ei deklareeri kõike, mida peate. Lisaks võimalusele, et esemed võidakse konfiskeerida, võib teile ka märkimisväärne trahv osaks saada.

Veelgi hullem on see, et kui olete usaldusväärsete reisijate programmi (näiteks Global Entry) liige, võib üksainus vale ohustada teie liikmelisust. Nende programmide nõue on, et reisija peab tollideklaratsioonide esitamisel olema 100% tõene ja täpne. Isegi väikseimgi rikkumine võib kaasa tuua teie liikmelisuse tühistamise.

Kui midagi, mida te ei ole tollivormis deklareerinud, konfiskeeritakse, on teil seaduslik õigus üritada seda tagasi saada, pöördudes kohtu poole. Parim võimalus on olla tollideklaratsiooni täitmisel aus. Tolliametnikud on sõna otseses mõttes “kõike seda juba varem näinud”, nii et neid ei ole lihtne petta.

Kui tolliametnik küsib teilt, kas olete ostnud selle kalli ehte välismaal ja vastate valesti “ei”, siis võite mitte ainult kaotada ehte, vaid te olete valeandmeid esitades teinud end süüdi ka kuriteos. Kuigi ametnikud võivad olla mõistvad, kui keegi on oma tollideklaratsioonidega seotud kohustustest segaduses, ei andesta nad avatud valetamist palju vähem.

Näpunäiteid USA tollivormi korrektseks täitmiseks

Vormi täitmine ei ole tegelikult väga keeruline, kui te kõigepealt veendute, et saate aru, kuidas iga osa õigesti täita. Jõua hoolikalt igale nõudele ja kontrollige enne millegi kirjutamist kaks korda.

Ärge unustage, et sellel vormil on nii esi- kui ka tagakülg ja et mõlemad tuleb täita. Kui teil on mingi kahtlus, on internetist lihtne leida vormi näidis ja selle täitmine.

Piirivalveametnik küsitleb teid ja seejärel kontrollib kõike, mis te vormi sisestasite. Järgnevalt lüüakse sinna teie saabumiskuupäev. Kui nad midagi vormi kritseldavad, ärge ehmatage – see on tavaline tava.