USA vaiksemate rahvusparkide pealkirjapilt.

Ameerika Ühendriikides asuvad mõned maailma kõige hämmastavamad ja hingematvad rahvuspargid, alates Yosemite’ist kuni Grand Canyonini. Hinnanguliselt hõlmab rahvusparkide poolt kaitstav ala Ameerika Ühendriikides ligikaudu 210 000 ruutkilomeetrit.

Rahvuspargid meelitavad igal aastal miljoneid külastajaid, kuid millised rahvuspargid on parimad, kui otsite vaiksemat looduseelamust? Analüüsisime 62 USA rahvuspargi pindala (km2) ja külastajate arvu, et selgitada välja, millistes on kõige vähem külastajaid ruutkilomeetri kohta.

Vaadake allpool esitatud edetabelis 16 kõige vaiksemat rahvusparki üle kogu USA.

Tabeligraafik, mis näitab kõige vaiksemaid rahvusparke, mida külastada kogu USAs.

Esimesel kohal on Arktika väravad, mida külastab aastas koguni 10 518 inimest, mis on üle 4 miljoni külastaja vähem kui Yosemite’i külastajate arv. Tihtipeale järgneb 17 157 külastajaga aastas Alaskas asuv Clarki järv, kus on vaid 2 külastajat ruutkilomeetri kohta.

10 parima hulka kuulub ka Nevadas asuv Death Valley, kus on 126 külastajat ruutkilomeetri kohta. Kõikidest analüüsitud rahvusparkidest on Missouri osariigis asuv Gateway Arch kõige külastatavam ühe ruutkilomeetri kohta, kuhu suundub igal aastal 2 569 136 külastajat ühe ruutkilomeetri kohta.

Milline rahvuspark on teie seiklusnimekirjas järgmine? Enne reisi planeerimist tutvuge ESTA nõuetega.

Andmed on kättesaadavad siin.