Tervendava mineviku taasavastamine: Chickasaw National Recreation Area (Chickasaw’i rahvusliku puhkeala areng)

Category: Uudised | 0
Tervendava mineviku taasavastamine: Chickasaw National Recreation Area (Chickasaw'i rahvusliku puhkeala areng)
Tervendava mineviku taasavastamine: Chickasaw National Recreation Area (Chickasaw’i rahvusliku puhkeala areng)

Ajalooline teekond põlisrahva pühapaigast rahvusparki

Juba ammu enne Rahvusparkide Teenistuse loomist oli Arbuckle’i mäestiku jalamil Oklahoma lõunakeskosas rikkalik ajalugu.

Siin elasid sajandeid põlisrahvad, paleoindiaanlased asusid siia 600. aastal pKr, millele järgnesid rahvaste ümberasustamine “Trail of Tears” kaudu. Chickasaw’d ja Choctaw’d õitsesid selles piirkonnas, keda tõmbasid iidsetest Arbuckles’i jõgedest purskuvad tervendavad, väävlirikkad veed.

Chickasaw National Recreation Area’i pargijuhi ja avalike suhete ametniku Megan Wilkinsi sõnul otsiti neid mineraalseid veekogusid algselt nende meditsiiniliste omaduste pärast. “Paljud inimesed tulid sellistesse piirkondadesse, et juua mineraalvett kui teatud tüüpi ravimit, lootes, et see ravib mitmesuguseid haigusi,” selgitab ta.

Föderaalne kontroll ja Platt’i rahvuspargi sündi

1902. aastal müüsid Chickasaw ja Choctaw rahvad oma maa, sealhulgas 33 allikat, föderaalvalitsusele.

See tähistas Sulphur Springs Reservationi loomist, mis oli rahvusparkide teenistuse eelkäija, mille eesmärk oli säilitada maad puhkemajanduslikuks kasutamiseks. Platti rahvuspark, nagu see hiljem ümber nimetati, sai Oklahoma ainsaks rahvuspargiks, mis meelitas külastajaid oma terapeutiliste allikatega.

Wilkins kirjeldab esialgset atraktiivsust: “Peamine atraktsioon, mis inspireeris selle pargi loomist, olid piirkonna mineraalveeallikad.”

Pargi populaarsus tõusis hüppeliselt, mis tõi talle hüüdnime “edelapiirkonna mänguväljak”.

Ümberkujundamine ja väljakutsed

Aja jooksul muutus Platti rahvuspark terapeutilisest sihtkohast puhkepaigaks.

1930ndatel aastatel algatas tsiviilkaitsekorpuse loodud laager ümberkujundusi, eelkõige ehitati kunstlikud juga, mis olid mõeldud ujumiseks.

1960. aastatel ehitati Arbuckle’i tamm, mis moodustas Arbuckle’i järve ja laiendas vee puhkevõimalusi.

Vaatamata väljakutsetele ja omandiõiguse üleandmise katsetele jäi park püsima.

Chickasaw Nation’i 1967. aasta resolutsiooniga püüti see ümber nimetada Chickasaw rahvuspargiks, rõhutades selle sidemeid põlisrahvaste kogukonnaga. Kuid ümbernimetamine ei leidnud vastukaja ja 1976. aastal tehti pargis täiendavaid muudatusi.

Chickasaw riiklik puhkeala: Win-Win-Win olukord

1976. aastal ühines Platt National Park Arbuckle’i puhkealaga, millest sai Chickasaw National Recreation Area.

Kuigi tehniliselt alandati parki, jäi see jätkuvalt National Park Service’i jurisdiktsiooni alla, keskendudes rohkem veekeskkonnaga seotud puhkeharrastusele.

Koostöö meeldis rahvusparkide teenistusele, kongressi delegatsioonile ja Chickasaw Nationile, luues harmoonilise segu ajaloost, vaba aja veetmisest ja föderaalsest järelevalvest.

Wilkins selgitab: “Kui inimesed hakkasid rääkima kahe valdkonna ametlikust ühendamisest, tegi see paljud inimesed õnnelikuks.” Pargi kasv hõlmas täiendava maa omandamist ja külastajatele selliste tegevuste nagu veesuusatamine lubamist, mis on lubatud riiklikel puhkealadel, kuid mitte rahvusparkides.

Mineviku, oleviku ja tuleviku austamine

Ümberkujundamise protsessist sai võimalus austada neid, kes olid enne seda, eelkõige chickasaw rahvast.

Nende osalemine koostööpüüdlustes lõi pikaajalise partnerluse rahvuspargi teenistusega, mis viis ühiste ruumide ja Chickasaw rahvuse liikme nimetamiseni pargiülemaks.

Tänapäeval on Chickasaw riiklik puhkeala tunnistajaks kultuuripärandi, tervendavate vete ja õitsva ökosüsteemi säilitamisele. Chickasaw Nation’i mõju ulatub kohalikesse ettevõtetesse, mis tähendab, et nad saavad taas kontrolli oma esivanemate maa üle.

Võimaluste avamine rahvusvahelistele külastajatele

Chickasaw National Recreation Area ajaloolise teekonna hindamisel on oluline kaaluda selle tähtsust USA turismi ja sisserände kontekstis.

Pargi ümberkujundamine peegeldab erinevaid atraktsioone, mis meelitavad külastajaid Ameerika Ühendriikidesse.

Rahvusvahelistele reisijatele, kes on huvitatud Chickasaw National Recreation Area’i pakutava ainulaadse ajaloo, looduse ja puhkuse kombinatsiooni kogemisest, on elektrooniline reisiloa süsteem (ESTA ) väga oluline vahend.

ESTA toimib automatiseeritud süsteemina, mille eesmärk on hinnata viisavabadusprogrammis (VWP ) osalevatest riikidest pärit reisijate õigust siseneda Ameerika Ühendriikidesse ilma viisata.

ESTA on mõeldud lühiajalisteks külastusteks, lihtsustades riiki sisenemise protsessi, pakkudes mugavat ja tõhusat võimalust saada luba enne reisi alustamist sellistesse sihtkohtadesse nagu Chickasaw National Recreation Area.

Pargi vaba aja veetmise fookus on kooskõlas ESTA poolt julgustatud vabaajareisidega, pakkudes rahvusvahelistele külastajatele võimaluse uurida Oklahoma vaikse ilu.

Chickasaw riikliku puhkeala areng peegeldab harmoonilist tasakaalu säilitamise ja arengu vahel. Kuna külastajad naudivad selle ajalugu ja looduslikke imesid, tagab ESTA, et rahvusvahelised reisijad saavad sujuvalt osa sellest jutustusest, kogedes selle väärtusliku maa võlu.