Rongireiside populaarsus kasvab lennufirmade hinnatõusu ja murede taustal

Category: Uudised | 0
Rongireiside populaarsus kasvab lennufirmade hinnatõusu ja murede taustal
Rongireiside populaarsus kasvab lennufirmade hinnatõusu ja murede taustal

Kuna riigisisene reisimine taastub pandeemilisest madalseisust ja lennupiletite hinnad tõusevad, valivad üha enam reisijaid rongid lennukite asemel.

Hoolimata pikemast sõiduaegadest on rongid osutunud ökonoomsemaks, pakuvad rohkem mugavust ja neid peetakse keskkonnale paremaks.

Mugavus ja praktilisus

See suundumus on eriti märgatav kirde koridoris, kus lendamine lähedalasuvate linnade vahel ei pruugi olla kõige praktilisem valik.

Clint Henderson, reisisaidi The Points Guy tegevtoimetaja, märgib, et hoolimata lühemast lennu kestusest on reisi kogukestus sageli tasakaalus liikluse, turvaridade ja pardalemineku ooteaegade tõttu.

Henderson ütleb: “Me oleme teinud kiiruskatseid… ja kuigi lend on väga lühike, võtab see üldiselt umbes sama kaua aega.”

Leonor Grave, kes reisib sageli Amtrakiga, rõhutab, kui mugav on keskse asukohaga rongijaamad, mis lihtsustab kogu reisi.

Ta eelistab rongireisi, viidates võimalusele liikuda, jalgu sirutada ja nautida selliseid mugavusi nagu toit ja autod.

Keskkonna- ja majanduslikud eelised

Kuigi Ameerika rongid ei pruugi vastata Euroopa või Jaapani kiirrongivõrkudele, on neil siiski märkimisväärseid eeliseid.

Chiara Dorsi, teine sagedane Amtraki reisija, valis hiljuti 19-tunnise Amtraki sõidu lennu asemel, rõhutades märkimisväärset kulude kokkuhoidu ja võimalust töötada reisi ajal tänu Wi-Fi-ühendusele rongis.

Lisaks sellele eelistatakse rongiliiklust üha enam selle keskkonnaalaste eeliste tõttu.

Aaron McCall California Environmental Voters’ist rõhutab, et kui reisijad valivad rongid lennukite asemel, väheneb süsinikdioksiidi heitkogus märkimisväärselt.

See on kooskõlas laiemate jõupingutustega investeerida rohelisse tehnoloogiasse ja ühistransporti.

Amtraki jõupingutused probleemide keskel

Amtraki reisijate arv on taas tõusnud, teatades 2023. aastal üle 28 miljoni sõitja, mis on 24% rohkem kui eelmisel aastal.

Hoolimata reisijate arvu ja tulude märkimisväärsest kasvust kirde-koridoris, on rongide õigeaegsus kannatanud, jäädes alla pandeemia-eelsele tasemele.

2022. aastal langes Amtraki üldine õigeaegsus 74%-ni, mis oli osaliselt tingitud raudtee probleemidest, kuid ettevõte on jätkuvalt pühendunud teenuse usaldusväärsuse ja ohutuse suurendamisele.

Tulevikuväljavaated ja ESTA ühendus

Amtrak investeerib aktiivselt infrastruktuuri uuendamisse ja laiendamisse, et kahekordistada reisijate arvu aastaks 2040.

Valge Maja rahastamise toel on nende algatuste eesmärk muuta Ameerika Ühendriikide rongiliiklust, pakkudes kiiremaid ja tõhusamaid teenuseid.

Reisijate puhul, kes kaaluvad alternatiivseid transpordiliike, näiteks ronge, on oluline tagada reisimiseeskirjade järgimine.

Elektrooniline reisilubade süsteem (ESTA ) on eriti oluline viisavabadusprogrammi (VWP ) riikidest pärit Ameerika Ühendriikide külastajate jaoks.

ESTA võimaldab õigustatud reisijatel saada loa lühiajalisteks külastusteks ilma viisata.

Kuna rongireisid muutuvad üha populaarsemaks ja reisijad otsivad keskkonnasõbralikke ja eelarvesõbralikke võimalusi, pakub ESTA mugav viis sujuvaks sisenemiseks Ameerika Ühendriikidesse.

ESTA loa alusel saavad reisijad nautida rongireiside eeliseid ilma viisata, mis tagab sujuvama ja meeldivama reisi.