Raske talvine ilm mõjutab miljoneid inimesi kogu Ameerika Ühendriikides

Category: Uudised | 0
Raske talvine ilm mõjutab miljoneid inimesi kogu Ameerika Ühendriikides
Raske talvine ilm mõjutab miljoneid inimesi kogu Ameerika Ühendriikides

Kuna talvine torm Heather jätkab oma jäist haaret, on üle 110 miljoni ameeriklase sattunud tuulekülma nõuande alla, mis toob kaasa ulatuslikke häireid koolides ja lennureisides.

Arktiline tuulepuhang, mis on vastutav Iowa valimiskogu külmutamise eest, sulgeb nüüd kümneid suuremaid koolipiirkondi ja aeglustab lennuliiklust kogu riigis.

Koolide sulgemine ja katkestused

Miljonid õpilased saavad nautida pikendatud Martin Luther King Jr. Päeva nädalavahetusel, kuna suuremad linnad, sealhulgas Washington, D.C., Chicago, Atlanta ja Denver, teatavad teisipäeval raskete ilmastikutingimuste tõttu koolide sulgemisest.

Talvetorm Heather on toonud kaasa miinuskraadid, Chicagos oli esmaspäeval miinus 10 kraadi.

Teisipäevaks on prognoositud suhteliselt leebemaid nullkraade, kuid mõnes Chicagolandi piirkonnas on oodata, et tuulekülma langeb kuni miinus 20 kraadini, ulatudes kuni miinus 35 kraadini.

Mõju ei piirdu ainult Kesk-Lääne piirkonnaga, sest kogu USA keskosas, alates Kaljumägedest kuni Ohiolani, kehtib kas tuuletõusu nõuanne või hoiatus.

Talvetormi hoiatused ja tormihoiatused ulatuvad Tennessee’st üle kogu Appalache’i mäestiku kuni Uus-Inglismaani.

Tennessee osariigis Nashville’is sadas ebatavaliselt palju lund, mis on rohkem kui viimase 30 aasta keskmine, mistõttu teisipäeval ja kolmapäeval suleti koolid.

Esimene lumesadu riigi pealinnas ja New Yorgis

Washingtoni osariigis sadas esmaspäeval hooaja esimene märkimisväärne lumesadu, esmaspäevast teisipäevani on oodata 3 tolli lund.

See on esimene üle ühe tolli suurune lumesadu kahe aasta jooksul.

Samal ajal on ka New York City valmis teisipäeval sarnast rekordit ületama, sest pärast 701 päeva ilma märkimisväärse lumesajuta on prognoositud umbes 3 tolli lund.

Mõju lennureisidele

Talvine ilm ei mõjuta mitte ainult koole, vaid põhjustab häireid ka lennureisides.

Lennufirmad kutsuvad reisijaid üles kontrollima võimalikke hilinemisi ja tühistamisi, kuna raskete tingimuste tõttu on oodata, et suuremate lennujaamade toimingud aeglustuvad.

Ühendus Ameerika Ühendriikide sisserände- ja reisimisega

Talvetormi Heather väljakutsetega toimetulek rõhutab, kui oluline on mõista võimalikke tagajärgi neile, kes kavatsevad Ameerika Ühendriike külastada või sinna siseneda.

Selles kontekstis on reisiloa elektrooniline süsteem (ESTA ) abikõlblike reisijate jaoks oluline vahend.

ESTA on automatiseeritud süsteem, mis määrab kindlaks külastajate abikõlblikkuse viisavabadusprogrammi (VWP) raames. See on viisast erinev luba, mis võimaldab VWP-riikidest, sealhulgas Euroopa, Jaapani ja Austraalia kodanikest pärit isikutel minna USAsse suunduva lennuettevõtja pardale.

ESTA märkimisväärsete mugavuste hulka kuuluvad kasutajasõbralik veebipõhine taotlusprotsess, kiire heakskiitmine sageli mõne minuti jooksul ja kehtivusaeg kaks aastat või kuni reisija passi aegumiseni, mistõttu on see ideaalne valik neile, kes sisenevad USAsse turismi-, äri- või transiidi eesmärgil.

See tõhusus muutub eriti väärtuslikuks ettenägematute probleemide, näiteks ebasoodsate ilmastikutingimuste korral, tagades sujuva reisikogemuse.

Talvine ilm ja ESTA

Kuna talvine ilmastik häirib reisiplaane kogu USAs, muutub õigete dokumentide olemasolu väga oluliseks.

Lennu hilinemistest või tühistamistest mõjutatud reisijatel võib olla vaja oma reisiplaane kohandada ning tulevasi reise planeerivad reisijad peaksid arvestama hooajaliste ilmastikuolude võimalikku mõju.

Kokkuvõtteks võib öelda, et talviste raskete ilmastikuolude kohta teabe hoidmine ja selliste süsteemide nagu ESTA rolli mõistmine võib oluliselt kaasa aidata reisimise sujuvamaks muutmisele.

Kui reisijad liiguvad talvetormi Heather põhjustatud probleemidega, tagab nõuetekohaste dokumentide olemasolu tõrgeteta sisenemise Ameerika Ühendriikidesse isegi ootamatute ilmastikuoludega seotud häirete korral.