Miljonid kogu Põhja-Ameerikas saavad aprillis päikesevarjutusest tunnistajaks: Siin on parimad kohad, kus saab osaleda

Category: Uudised | 0
Miljonid kogu Põhja-Ameerikas saavad aprillis päikesevarjutusest tunnistajaks: Siin on parimad kohad, kus saab osaleda
Miljonid kogu Põhja-Ameerikas saavad aprillis päikesevarjutusest tunnistajaks: Siin on parimad kohad, kus saab osaleda

Kuna 8. aprill 2024 läheneb, kasvab põnevus seoses haruldase taevasündmusega, mis hakkab Põhja-Ameerika taevast kaunistama.

Päikesevarjutus, mille ajal kuu blokeerib täielikult päikese, läbib Põhja-Mehhikos, mitmes USA osariigis ja Kanada idaosas kulgeva pimestusraja.

CNN Traveli andmetel ulatub päikesevarjutus umbes 115 miili (185 kilomeetrit) ja hõlmab selliseid osariike nagu Texas, Oklahoma, New York ja Maine.

Reisimisega seotud kaalutlused

Kuigi 2017. aasta päikesevarjutus paelus paljusid Ameerika Ühendriikides, esitab aprilli sündmus unikaalseid väljakutseid, eriti seoses ilmaga.

Erinevalt augustikuisest sündmusest ei pruugi aprilli taevas pakkuda samasugust selgust, mis sunnib päikesevarjutuse harrastajaid suunduma sellistesse piirkondadesse nagu Mehhiko või Texas, mis on tuntud selgema taeva poolest.

Need, kes plaanivad sündmuse tunnistajaks olla, peavad arvestama mitmete teguritega.

Varjutus peaks toimuma peamiselt varajasel ja keskpäeval Põhja-Ameerikas.

Reisijatel soovitatakse võimalike liiklusummikute tõttu ette planeerida, eriti totaalsuse raja läheduses.

Dave Clark, NationalEclipse.com, soovitab vaatamiskoha valikul arvestada isiklikke prioriteete, olgu siis ideaalsed ilmastikutingimused või kodu lähedus.

Populaarsed vaatamise sihtkohad

Siin on mitu sihtkohta, mida soovitatakse päikesevaate vaatemängu pealtnägemiseks:

  1. Torreón, Mehhiko: Torreón Coahuilas, Mehhikos asuvas Torreónis on tänu soodsatele ilmastikutingimustele ideaalne vaatamisväärsus päikesevarjutuse jälgijatele.
  2. Mazatlán, Mehhiko: Mazatlán pakub oma ajaloolise võlu ja uimastavate randadega häid võimalusi selge ilmaga, mille vaatluspunktid asuvad piki linna esplanaadi.
  3. Llano, Texas: Llano, Texas, valmistub tuhandete külastajate sissevooluks, pakkudes majutuse otsijatele vaba telkimis- ja matkaautokohti.
  4. Dallas, Texas: Dallas pakub reisijatele mitmesuguseid võimalusi, sealhulgas päikesevarjutuspidu koos elava muusika ja toiduautodega.
  5. Russellville, Arkansas: Russellville kutsub pealtvaatajaid nautima tasuta vaatamisalasid kõigis linna parkides.
  6. Indianapolis, Indiana: Indianapolis asub päikesevarjutusraja keskel ja pakub taskukohaseid majutusvõimalusi ja festivalielamusi, sealhulgas NASA juhitud tegevusi.
  7. Cleveland, Ohio: Cleveland pakub vaatepunkte piki Erie järve, kus toimuvad vabaõhufestivalid ja vaatamispeod ning lähedalasuvate majutuskohtade järele on suur nõudlus.
  8. Rochester, New York: Rochester asub päikesevarjutuse keskjoone lähedal ja pakub vaatamisüritusi ja hotellipakette, kusjuures selle lähedus Ontario järvele võib tagada selgema taeva.
  9. Niagara piirkond, Ontario, Kanada: Niagara Falls’i piirkond valmistub turistide sissevooluks, viimistledes plaane päikesevarjutuse pidustuste korraldamiseks; majutuskohad lähedalasuvates linnades on suure nõudluse tõttu piiratud.

Päikesevarjutus ja ESTA

Kuna reisijad valmistuvad päikesevarjutuseks, on oluline kaaluda reisidokumente, eriti USAsse suunduvate rahvusvaheliste külastajate puhul.

Elektrooniline reisilubade süsteem (ESTA ) võimaldab abikõlblikele reisijatele viisavaba sisenemist USAsse viisavabadusprogrammi (VWP) raames.

ESTA lihtsustab VWP-riikide kodanike sisenemisprotsessi, pakkudes mugavust ja tõhusust lühiajaliste visiitide, näiteks päikesevarjutusturismi puhul.

Neile, kes kavatsevad nähtust jälgida mitmes USA osariigis, pakub ESTA probleemivaba lahendust, mis tagab sujuva reisikogemuse päikesevarjutuse ajal.

Reisijatele tuletatakse meelde, et nad peaksid taotlema ESTA-luba aegsasti enne reisi, et neil oleks piisavalt aega loa menetlemiseks ja heakskiitmiseks.

Kuna 8. aprill 2024 läheneb, kasvab kogu maailma päikesevarjutuse entusiastide seas ootusärevus ja ettevalmistused selle erakordse taevase sündmuse vaatlemiseks on käimas.

Olenemata sellest, kas reisite Mehhikosse, Texases või mujal, tõotab päikesevarjutust näha miljonid inimesed, ühendades vaatajad ühiseks aukartuse ja imestuse hetkeks pimendatud taeva all.