2024. aastal kuulutatakse välja maksuvaba päev kogu Ameerika Ühendriikide rahvusparkides

Category: Uudised | 0
2024. aastal kuulutatakse välja maksuvaba päev kogu Ameerika Ühendriikide rahvusparkides
2024. aastal kuulutatakse välja maksuvaba päev kogu Ameerika Ühendriikide rahvusparkides

Rahvuspargiteenistuse hiljutises teadaandes jagati põnevaid uudiseid seoses 2024. aastal kogu Ameerika Ühendriikide rahvusparkides toimuvate tasuta päevade rakendamisega.

See algatus soodustab siseturismi ja võimaldab rohkematel ameeriklastel tutvuda riigi loodusliku ilu ja kultuuripärandiga.

Rahvusparkide teenistuse algatus

Rahvuspargiameti ametliku avalduse kohaselt on otsus määrata konkreetsed sissepääsutasuta päevad osa laiemast strateegiast, mille eesmärk on edendada kohalikku turismi ja muuta need uimastavad looduslikud vaatamisväärsused üldsusele kättesaadavamaks.

Algatuse eesmärk on tähistada erinevaid maastikke ja ajaloolisi paiku, mis on Ameerika identiteedi lahutamatu osa.

Artiklis Travel + Leisure rõhutas intervjuus Rahvuspargiameti pressiesindajaga, et “tasuta päevad on suurepärane võimalus peredele ja üksikisikutele kogeda meie rahvusparkide imesid ilma rahaliste piiranguteta, edendades meie riigi looduslike aarete sügavamat väärtustamist”.

Rahvusparkide teenistuse maksuvabad päevad

2024. aastal on rahvusparkidele määratud kuus tasuvaba päeva, sealhulgas sellised olulised kuupäevad nagu Martin Luther King, Jr. Päev 15. jaanuaril, rahvusparkide nädala algus 20. aprillil, Juneteenth rahvuslik iseseisvuspäev 19. juunil, Great American Outdoors Act aastapäev 4. augustil, National Public Lands Day 28. septembril ja veteranide päev 11. novembril.

Nendel kindlaksmääratud kuupäevadel loobutakse sissepääsutasudest, mis võimaldab külalistel ilma lisakuludeta tutvuda enam kui 400 rahvuspargi erinevate maastike ja ajalooliste paikadega kogu Ameerika Ühendriikides.

Kuigi nendel määratud päevadel on sissepääsutasud vabastatud, on oluline märkida, et külastajad peavad ikkagi maksma tasu lisategevuste eest, sealhulgas telkimise, paatide käivitamise, spetsiaalsete ekskursioonide ja transpordi eest.

Rahvusparkide teenistus (NPS ) rõhutab nende tasuvabade päevade tähtsust, rõhutades rohkem kui 400 pargi kättesaadavust kõigile iga päev ja julgustades inimesi kasutama võimalust külastada uut kohta või taasavastada vana lemmikut, eriti neid parke, mis tavaliselt nõuavad sissepääsutasu.

Lisaks saavad sagedased rahvusparkide harrastajad kasutada NPSi iga-aastast America the Beautiful National Parks and Federal Recreational Lands Pass’i, mille hind on 80 dollarit. See pass võimaldab piiramatut juurdepääsu enam kui 2000 föderaalsele puhkealale, mis hõlmab kõiki rahvusparki, mis tavaliselt nõuavad sissepääsutasu.

USA sisserände ja reisimise mõju

Rahvusparkide maksuvabade päevade väljakuulutamine on kooskõlas laiema kontekstiga, millega julgustatakse USA-siseseid reisimisi.

Kuna riik jätkab taastumist ülemaailmse pandeemia mõjudest, toetab see algatus reisi- ja turismitööstuse taastumist.

Seda silmas pidades on väga oluline kaaluda USA sisserändepoliitika ja reisimiseeskirjade rolli. Ameerika Ühendriigid, mis on tunnustatud kui peamine turismisihtkoht, on võtnud kasutusele sellised programmid nagu Viisavabadusprogramm (VWP), mis lubab osalevate riikide kodanikel osaleda turismi- või äritegevuses USAs ilma viisata, kui nende viibimine ei ületa 90 päeva.

ESTA ja riigisisene reisimine

Neile, kes kavatsevad kasutada rahvusparkide tasuta päevi, on oluline olla kursis elektroonilise reisiloa süsteemiga (ESTA).

ESTA on arvutipõhine süsteem, mis kontrollib, kas külastajad võivad VWP raames Ameerika Ühendriikidesse reisida.

ESTA lihtsustab riiki sisenemise protsessi ja tõhustab turvameetmeid, pakkudes sobivatele reisijatele mugavat ja tõhusat võimalust reisiloa saamiseks.

See süsteem on eriti kasulik lühiajalistele külastajatele ja turistidele, kes soovivad tutvuda riigi looduse imedega, sealhulgas maksuvabade päevade algatuses osalevate rahvusparkidega.

ESTA mugavused

ESTA pakub reisijatele mitmeid mugavusi, näiteks taotluse esitamine veebipõhiselt ja kiireid menetlustähtaegu.

Süsteem pakub üksikisikutele lihtsat võimalust kontrollida oma abikõlblikkust ja saada heakskiit enne reisile minekut.

Lisaks sellele ei ole ESTA abil vaja esitada traditsioonilist viisataotlust, mistõttu on see eelistatud valik neile, kes soovivad reisida probleemideta.

ESTA mugavus on kooskõlas riiklike püüdlustega edendada turismi ja muuta reisimine Ameerika Ühendriikides kättesaadavamaks.

ESTA on ideaalne viisavabadusprogrammis osalevate riikide kodanikele, kes kavatsevad külastada Ameerika Ühendriike lühiajaliselt, sealhulgas turistidele, ärireisijatele ja rahvusparkide külastamisest huvitatud isikutele, kes soovivad kasutada ettenähtud maksuvabu päevi.

Teadaanne, et 2024. aastal on kogu Ameerika Ühendriikide rahvusparkide külastamine tasuta, annab nii ameeriklastele kui ka väliskülalistele suurepärase võimaluse avastada riigi ilu.

Kui reisijad kavandavad oma riigisiseseid seiklusi, on oluline kaaluda ESTA rolli, mis hõlbustab sujuvat riiki sisenemist neile, kes soovivad uurida erinevaid maastikke ja ajaloolisi paiku, mis teevad Ameerika Ühendriikidest esmaklassilise reisisihtkoha.